محله‌ای شهر نشین، یا روستایی محروم!

محله‌ای شهر نشین، یا روستایی محروم!
روستا قره درویش مشگین شهر بعد از پیوستن به مشگین شهر از آبادانی باز مانده است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۳۸
کد مطلب: ۲۱۷۸۵
Share
اسکان نيوز: بعد از الحاق روستا قره درویش به شهرستان مشگین شهر نام روستا از این منطقه برداشته و تبدیل به محله قره درویش شد و از نظر رسیدگی به عمران و آبادانی زیر نظر شورای شهر و شهرداری مشگین شهر قرار گرفت. 
 
این محله بعد از الحاق به شهرستان مشگین شهر نه تنها ذره‌ای رنگ عمران و آبادانی را به خود ندید بلکه روزبه‌روز دچار محرومیت شد به‌طوری‌که آسفالت معابر تبدیل به رویایی برای اهالی شده است، از کانال کشی معابر خبری نیست و کوچه‌های این محله در زمان بارندگی تبدیل به باتلاقی صعب‌العبور می‌شود. 
 
این منطقه در کنار بی‌خیالی شهرداری مشگین شهر تبدیل به محل تخلیه نخاله‌های ساختمانی شده که یکی از معظلات این منطقه بشمار می‌آید به‌طوری‌که چشم‌انداز زیبا باغات این محله تبدیل به محلی غیر قابل تحمل شده اکثر کوچه‌ها فاقد اسم بوده و مردم در دادن آدرس جهت گرفتن انشعابات برق و گاز و... سر در گم هستند.
 
مردم این محله از عدم بی‌توجهی مسئولان شهرستان به خصوص شورای شهر و شهرداری مشگین شهر رنج می‌برند و تنها راه نجات از این وضعیت را مراجعه به مسئولان استانی و استاندار می دانند. 
 
یکی از اهالی این منطقه اظهار کرد: در ایام انتخابات شورا یا مجلس اکثر کاندیداها از رسیدگی به این محلات سخن می‌گویند ولی به محض پیروزی حتی یک مراجعه خشک و خالی هم به این روستا یا محله شهر نمی کنند
 
شورای شهر مشگین شهر وعده کانال کشی کوچه‌ها و آسفالت معابر را که حداقل‌ترین امکانات یه منطقه به شمار می‌رود را به اهالی داده  ولی از روی این وعده دو سال می‌گذرد و هنوز خبری از رفاه جزئی در این محله نیست. 
 
اهالی این محله معتقدند، اگر قره درویش همچنان روستا بود و به شهرستان مشگین شهر الحاق نشده بود مانند روستاهای دیگر دهیاری و شورای روستا حداقل امکانات رفاهی را می‌توانستند در این محله ایجاد کنند ولی با الحاق به شهر شهرداری و شورای شهر هیچ خبری از امکانات اولیه در منطقه نیست. 
 
انتظار می‌رود مسئولان شهر خصوصا شهرداری مشگین شهر نگاه جدی‌تری به این محله در مقوله محرومیت‌زدایی داشته باشد.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.