مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی خبر داد:

نابودی حدود ۲۰۰۰ هکتار از اراضی طبیعی مرکزی در آتش‌سوزی‌های امسال

نابودی حدود ۲۰۰۰ هکتار از اراضی طبیعی مرکزی در آتش‌سوزی‌های امسال
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: حدود ۲۰۰۰ هکتار از اراضی طبیعی و مراتع استان مرکزی در آتش‌سوزی‌های چهار ماه نخست امسال از بین رفته است.
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۵۱
کد مطلب: ۲۱۴۹۵
Share
اسکان نيوز: عبدالحسین محمدی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اظهار کرد: از ابتدا سال جاری تاکنون (ابتدا مرداد ماه) بیش از ۸۰ مورد آتش‌سوزی بزرگ در مراتع و عرصه‌های طبیعی و اراضی ملی استان مرکزی رخ داده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: بر اثر این آتش‌سوزی‌ها بیش از یک هزار و ۹۵۰ هکتار از مراتع و عرصه‌های طبیعی و اراضی ملی استان مرکزی از بین رفته است.

وی بیان کرد: شهرستان‌های اراک و ساوه به ترتیب بیشترین میزان مراتع نابود شده در حریق را طی سال جاری تاکنون به خود اختصاص داده‌اند که در شهرستان اراک این میزان حدود ۹۰۰ هکتار و در ساوه نیز بیش از ۵۰۰ هکتار بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان ساخت: پس از اراک و ساوه، شهرستان‌های محلات و فراهان در سال جاری شاهد بیشترین میزان حریق از نظر وسعت آتش‌سوزی مراتع در استان مرکزی بوده‌اند.

محمدی از مردم خواست در صورت نیاز به افروختن آتش در عرصه‌های طبیعی، موارد ایمنی را رعایت و قبل از ترک محل، از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند و در صورت بروز حوادث آتش‌سوزی در مراتع، با شماره ۱۵۰۴ تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.