سرعت وزش باد در زابل به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید

شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹ | کد مطلب: ۲۱۴۰۰
سرعت وزش باد در زابل به ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید
بخش های مهم خبر
  • رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بامداد امروز/ شنبه/ بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۱ متر بر ثانیه معادل ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید.
اسکان نيوز: محمود دیانتی، رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: هم‌اینک میانگین ۱۰ دقیقه‌ای سرعت وزش باد در زابل ۵۸ کیلومتر بر ساعت است اما وزش این باد تا این لحظه گرد و خاک به همراه نداشته است.

وی با بیان این‌که وزش باد شدید تغییر قابل توجهی در کیفیت هوا این شهر نداشته است، افزود: شرایط دید افقی در زابل نیز با وجود وزش باد شدید در حالت عادی است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: براساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی فردا یکشنبه قدری بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می شود.

وی به ادامه بارش‌های مونسون هند در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: در شبانه روز گذشته نیز بارش‌های همرفتی ناشی از سامانه آب و هوایی مونسون هند در جنوب شرق و برخی نواحی مرکزی ادامه یافت.

دیانتی اظهار کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی انتظار می‌رود همچنان ریزش‌های همرفتی در نیمه جنوبی و برخی نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.
 
مرجع: ایرنا