نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

لاریجانی مانع اعلام وصول طرح استیضاح حجتی است / هیات رئیسه آئین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشته است

لاریجانی مانع اعلام وصول طرح استیضاح حجتی است / هیات رئیسه آئین نامه داخلی مجلس را زیر پا گذاشته است
استیضاح حجتی وزیر کشاورزی وارد مراحلی نوین شده است. حالا پرده از رایزنی هایی برداشته شده که نشان از معامله های پشت پرده است.
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۷:۴۸
کد مطلب: ۲۱۳۷۳
Share
 جلال محمودزاده در گفت وگو با اسکان نيوز بیان کرد: "طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری برای اعلام وصول طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی پیگیری کردم؛ اما متاسفانه هیات رئیسه مجلس در این ارتباط ممانعت به عمل می آورد. شخص رئیس مجلس مانع اصلی اعلام وصول طرح استیضاح است! آقای لاریجانی و هیات رئیسه می گویند رهبری فرمودند که استیضاح در شرایط فعلی به مصلحت کشور نیست در حالی که طبق بررسی به عمل آمده، مقام معظم رهبری نه تنها در ارتباط با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی هیچ سفارشی نداشتند بلکه همواره تاکید می‌کنند با مدیرانی که توجهی به منافع ملی و مشکلات مردم ندارند بدون اغماض برخورد کنید".

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی همچنین افزود: "متاسفانه با چنین ادعایی خلاف واقع که ریاست محترم مجلس مطرح کرده اند مبنی بر سفارش مقام معظم رهبری برای حمایت از وزیر، برخی از امضا کنندگان طرح استیضاح، امضا خود را پس گرفتند اما همچنان برخی دیگر از نمایندگان بر استیضاح پافشاری می‌کنند لذا هنوز این طرح به لحاظ تعداد امضا نمایندگان از حد نصاب نیفتاده است".

این نماینده مجلس در ادامه به برخی ناکارآمدی ها در مدیریت وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرده و اظهار داشت: "در حوزه مدیریت سازمان جنگلها، پس از اجرای قانون تنفس جنگل‌های هیرکانی، متاسفانه قاچاق چوب و غارت جنگل‌های خارج از شمال از جمله در استان آذربایجان غربی افزایش یافته ولی سازمان متولی منابع طبیعی کشور که جایگاه معاونت این وزارتخانه را بر عهده دارد در برابر این پدیده، منفعل عمل میکند. از طرفی دیگر با توجه به گرانی ها و مشکلات طاقت فرسای معیشتی مردم اما وزارت جهاد کشاورزی از مسئولیت خود کاملا شانه خالی می کند."

محمودزاده همچنین از بی توجهی برخی از همکاران خود در کمیسیون کشاورزی مجلس نسبت به عملکرد ضعیف وزیر گلایه کرد و افزود: "رئیس کمیسیون کشاورزی از مدافعان طرح استیضاح است اما برخی از اعضای کمیسیون حاضر به امضای طرح استیضاح نشدند!"

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.