گردش با قطار تا ارس...

گردش با قطار تا ارس...
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از آغاز به کار رسمی ارس ریل با برگزاری تورهای مشهد به ارس و تهران به ارس در روزهای آتی خبر داد.
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: ۲۱۳۰۷
Share
اسکان نيوز: محسن نریمان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد با اعلام این خبر، گفت: اولین قطار تور گردشگری ارس، ۳۰ تیر ۹۸ از مشهد عازم منطقه آزاد ارس خواهد شد و قطار دوم نیز اول مرداد از تهران به مقصد ارس حرکت خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری هفتگی این تورها، تاکید کرد: بهترین و مجهزترین واگن‌های شرکت رجا به صورت چارتر برای گردشگران در نظر گرفته شده است و بسته‌های جذابی برای گردشگران علاقمند به حضور در منطقه آزاد ارس ارائه می‌شود.

نریمان خاطرنشان کرد: هم اکنون بسته‌هایی چون چهار روز اقامت در ارس و تبریز برای مسافران از مبدا مشهد و بسته‌های سه روز اقامت در ارس و تبریز و دو روز اقامت در ارس برای مسافرین از مبدا تهران در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه اهداف برگزاری تورهای گردشگری به مقصد ارس، گفت: شرکت راحت ریل ارس در راستای توسعه حمل و نقل مسافری و رونق گردشگری و بازار منطقه آزاد ارس تأسیس شده است و برگزاری تورهای گردشگری نیز در همین راستا پیگیری می‌شود.

نریمان با بیان این‌که خرید واگن و فعالیت مستقل در حوزه ریلی، از برنامه آتی این شرکت است، افزود: ارس ریل در مرحله اول در زمینه گردشگری و تورهای مسافرتی فعالیت کرده و بیشترین توان خود را روی جذب گردشگر و کمک به پرشدن ظرفیت هتل‌های تازه تاسیس منطقه آزاد ارس گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کارگزاری به این منظور در تهران تعیین شده و با آژانس‌های برتر استان‌های تهران و مشهد همکاری می‌کنیم.

وی تصریح کرد: این تورها در مرحله اول به مدت ۲ ماه در فصل تابستان فعالیت خواهند کرد و با افزوده شدن تورهای علمی و دانشجویی از فصل پاییز، میزان گردشگران منطقه آزاد ارس به مراتب افزایش خواهد یافت.

نریمان با اشاره به خدمات ارائه شده در تورهای ملی گردشگری ارس، گفت: در اختیار گذاشتن خودروی وی آی پی و گشت رایگان در این تورها در نظر گرفته شده است و تلاش می‌شود تا با کاهش هزینه‌های سفر بتوانیم تعداد بیشتری گردشگر را جذب این تورها کنیم.

وی ادامه داد: برای مسیر برگشت نیز تورهایی از منطقه آزاد ارس به مشهد برنامه‌ریزی می‌شود و به این منظور نیز صحبت‌هایی صورت گرفته است تا علاوه بر ارسوندان، شهروندان نخجوانی که علاقه زیادی برای سفر به مشهد مقدس دارند را نیز جذب این تورها کنیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس، در زمینه جذب گردشگران خارجی نیز گفت: اولویت کنونی سازمان منطقه آزاد ارس برگزاری تورها و جذب گردشگر از کشورهای عراق و چین است.

نریمان خاطرنشان کرد: با آژانس‌های معتبر پایتخت که در زمینه ورود گردشگر خارجی فعالیت می‌کنند، رایزنی کرده‌ایم تا ارس را به لیست مقصدهای نهایی خود اضافه کنند.

وی در پایان عنوان کرد: شرکت ارس ریل فعلا بر روی گردشگری ریلی تمرکز کرده است ولی در برنامه‌های آتی، این شرکت می‌تواند در زمینه تورهای تجاری از طریق خطوط هوایی نیز فعالیت کند.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.