زنگ خطر گسل مشا برای تهران، کرج و فردیس

زنگ خطر گسل مشا برای تهران، کرج و فردیس
شهردار مستعفی فردیس در آخرین نشست خود با رسانه‌ها با اشاره به سپری شدن دوره بازگشت زلزله از گسل کلاک-فشم، گفت: شهر فردیس به همراه کرج و تهران تحت تأثیر این گسل قرار دارد و یکی از دلایل جلوگیری سفت‌وسخت از ساخت‌وساز غیرمجاز در فردیس طی 20 ماه گذشته به همین موضوع مربوط می‌شود.
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: ۲۱۲۹۹
Share
اسکان نيوز: منوچهر غفاری، شهردار مستعفی فردیس در آخرین نشست خبری که به منظور اعلام استعفا برگزار شد از دلایل خود درباره برنامه منسجم مدیریت شهری برای جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز گفت و خاطرنشان کرد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز سال‌های گذشته در فردیس، این شهر  را با آسیب و مخاطراتی جدی مواجه کرده است.

غفاری با بیان این‌که چنین ساخت‌وسازهایی در منطقه دو فعلی فردیس و 10 سابق کرج در سال‌های گذشته رونق زیادی داشت، افزود: این موضوع باعث شکل‌گیری فضاهای ناپایدار شهری زیادی در فردیس شده بود.

وی ادامه داد: سازه‌های ساخته شده به صورت غیرمجاز در این مناطق فاقد هرگونه استحکام برای ایستادگی در برابر حوادث طبیعی در برابر زلزله است، بنابراین اعتقاد دارم اگر زلزله‌ای با شدت زیاد در این منطقه رخ دهد بخش عمده‌ای از فردیس ویران خواهد شد، چیزی که دور از ذهن نیست.

شهردار پیشین فردیس خاطرنشان کرد: این وضعیت با وجود گسل مشا که از کلاک در کرج شروع شده و به فشم در تهران ختم می‌شود بسیار اهمیت دارد چون دوره بازگشت زلزله این گسل هم سپری شده و هر آن ممکن است این گسل فعال شود، بنابراین با توجه به این زنگ خطر، برای ما اهمیت زیادی داشت که دیگر فضاهای ناپایدار شهری در فردیس شکل نگیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس ما در مدیریت شهری فردیس به خوبی از ساخت‌وساز غیرمجاز جلوگیری کردیم و معتقدم بهتر از آن نمی‌شد برای مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز عمل کرد.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.