کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایران ملزم به ارسال گزارش در مورد نقش جهان و منظر ساسانى به یونسکو شد/ توصیه‌نامه‌ای درباره میدان امام اصفهان

چمدان , 24 تير 1398 ساعت 12:54


اسکان نیوز:محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور در نشست خبرى ثبت جهانى جنگل‌هاى هیرکانی، گفت: از نظر تعداد ثبت جهانی ما به صورت مشترک با امریکا در رده ٩ هستیم.

وى ادامه داد: در روزهاى پیش از جلسات مربوط به ثبت‌هاى جدید، جلسات و کارگاه‌هاى مختلفى از جمله جلسات مربوط به آثار در معرض خطر برگزار شد. در این جلسات گزارشى در مورد میدان امام اصفهان داده شد، توصیه نامه و پیشنهادهایى در مورد وضعیت مدیریت این سایت و منظر ساسانى مطرح شد که باید تا سال ٢٠٢٠ در این مورد گزارشى براى یونسکو ارسال کنیم.

معاون میراث فرهنگى کشور گفت: قلعه دختر به خاطر زلزله و شهر گور براى کاوش باستان‌شناسى از جمله مواردى هستند که در این پیشنهادات موضوعاتى در آن مطرح شده است.

طالبیان با اشاره به این‌که قدمت جنگل‌هاى هیرکانى مربوط به دوره سوم باستان شناسى (٢۵ تا ۵٠ میلیون سال) است، اظهار کرد: ١٢ عرصه و پهنه یا ١۵ سایت در محدوده ثبت جهانى هیرکانى وجود دارد از جمله این مناطق مى‌توان به لیسار در تالش، نوشهر، الیمستان، چهاردانگه، دو دانگه، جنگل إبر،جنگل گلستان و … اشاره کرد.
 


کد مطلب: 21273

آدرس مطلب :
http://www.eskannews.com/news/21273/ایران-ملزم-ارسال-گزارش-مورد-نقش-جهان-منظر-ساسانى-یونسکو-توصیه-نامه-ای-درباره-میدان-امام-اصفهان

اسکان
  http://www.eskannews.com