تاکید دوباره بر هموارسازی جاده گردشگری پس از مرگ فعال بوم‌گردی

تاکید دوباره بر هموارسازی جاده گردشگری پس از مرگ فعال بوم‌گردی
یکی از بنیان‌گذاران بوم گردی در جاده گردشگری جندق _مصر درحالی جان خود را از دست داد که بارها بر لزوم هموارسازی این جاده به مسئولان مربوطه تاکید کرده بود.
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: ۲۱۲۰۲
Share
اسکان نيوز: سیدهاشم طباطبایی یکی از بنیانگذاران خانه‌های بوم‌گردی در روستا فرحزاد شهر جندق در استان اصفهان بر اثر تصادف در یک جاده گردشگری ۱۳ تیر ماه جان باخت.

جاده‌ای که خودروی بنیان‌گذار خانه بوم‌گردی بارانداز در آن چپ کرد مسیر مصر را به جندق می‌رساند. این مسیر ۱۲ سالی است که مسئولان مربوطه قول هموارسازی و آسفالت آن را داده بودند اما همچنان نیمه تمام مانده بود در طول این سال‌ها جاده ناهموار مصر _ جندق قربانی‌های متعددی گرفته است که آخرین آن هم سیدهاشم طباطبایی بود.

او به عنوان یکی از بنیان‌گذاران جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی ایران، بارها گفته بود که «سالانه ۷ هزار گردشگر داخلی و خارجی از این منطقه بازدید می‌کنند درحالی که جاده دسترسی به این منطقه در شان بازدیدکنندگان نیست و بزرگترین معضل گردشگری منطقه همین موضوع است.»

در مراسمی که روز گذشته برای یادبود او در مسجد نور تهران با حضور فعالان گردشگری و بوم‌گردی کشور برگزار شد، رسیدگی به این جاده در قالب نامه‌ای از سوی خانواده وی درخواست شد در بخشی از این یادداشت آمده است:. «شواهد متقنی موید این امر است که اکثر حوادث پیش آمده در این مسیر، ناشی از زیرساخت نامناسب این جاده است. کمتر از یک دهه قبل خدایار نبی (یکی از اهالی جندق) جانش را در این جاده از دست داد؛ حدود ۸ سال پیش عباس نبی در این جاده دچار حادثه شد و هنوز در کما به سر می برد. این جاده حتی چهار سال پیش نوروز را به کام یک گروه از گردشگران، سیاه کرد؛ همان زمان که کودک ۷ساله خود را در این مسیر براثر تصادف از دست دادند. حوادث دیگری نیز در این جاده جان مهمانان کویر را تهدید کرده است.

‎حالا سیدهاشم طباطبایی قربانی جدید این جاده است؛ آن هم درحالی که خود او در سال‌های اخیر بارها بر سر لزوم تکمیل پروژه آسفالت این جاده ۴۵ کیلومتری با مسوولان استانی و محلی چانه‌زنی می کرد.

‎بی‌شک تلاش پدر ما برای توسعه بوم‌گردی منطقه با برداشتن نخستین گام‌ها در این زمینه و پیگیری مطالبات فعالان این عرصه بر کسی پوشیده نیست. افتخار می‌کنیم که حیاتش شمع این مسیر بود و حالا امیدواریم مرگ او، منشا اثری برای برداشتن گامی دیگر در راستا هموار کردن این توسعه باشد.»
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.