کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برزین ضرغامی در آیین اختتامیه دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر:

شورای شهر تهران ما را در تصویب لایحه ایجاد حریم برای مجسمه‌های شهری همراهی کند

18 تير 1398 ساعت 16:57


اسکان نیوز: به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ضرغامی با بیان این مطلب، افزود: خوشحالم هنرمندان شرکت کننده در این رویداد توانستند در زمان مقرر به بهترین شکل ممکن ساخت پرتره هایی که برعهده شان گذاشته شده بود را به سرانجام برسانند. برخی از پرتره هایی که در این رویداد خلق شده اند فخر مجسمه های شهری به شمار می روند.

او در ادامه درباره روند انتخاب هنرمندانی که در این رویداد پرتره آن ها ساخته شد، گفت: پس از نامه نگاری با انجمن های هنری از آن ها خواستیم تا تعدادی از مفاخرشان را به سازمان زیباسازی معرفی کنند تا پرتره آن ها در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران ساخته شود. در این رویداد ۲۶ تن از مفاخر هنر معاصر ایران انتخاب شدند و در دومین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر معاصر ایران پرتره آن ها ساخته شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی گفت: از شورای شهر تهران می‌خواهم که ما را در تصویب لایحه ایجاد حریم برای مجسمه‌های شهری همراهی کند تا در پایتخت شاهد آن باشیم که وقتی مجسمه‌ای در معبری نصب می‌شود مدیریت شهری رو به روی آن درخت نکارد و تابلویی نصب نکند.

ضرغامی گفت: بسیاری از سردیس‌ها و مجسمه‌های شهری به علت شلوغی معابر امکان دیده شدن و ایجاد زیبایی محیطی را ندارند که باید برای حل این معضل راهکاری پیدا شود.

او گفت:در سال جاری سمپوزیوم بین المللی تهران را برگزار خواهیم کرد و امیدوارم همچون دوره های گذشته هنرمندان در این رویداد به بهترین شکل هنرشان را ارائه دهند.

 


کد مطلب: 21139

آدرس مطلب :
http://www.eskannews.com/news/21139/شورای-شهر-تهران-تصویب-لایحه-ایجاد-حریم-مجسمه-های-شهری-همراهی-کند

اسکان
  http://www.eskannews.com