برزین ضرغامی در آیین اختتامیه دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر:

شورای شهر تهران ما را در تصویب لایحه ایجاد حریم برای مجسمه‌های شهری همراهی کند

شورای شهر تهران ما را در تصویب لایحه ایجاد حریم برای مجسمه‌های شهری همراهی کند
برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: در دو روز گذشته شاهد رویدادهای مهمی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران بوده ایم، روز گذشته نمایشگاه خوشنویسان پیشکسوت معاصر در موزه خوشنویسی ایران افتتاح شد، امشب نیز شاهد برگزاری آیین پایانی دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر هستیم.
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب: ۲۱۱۳۹
Share
اسکان نيوز: به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ضرغامی با بیان این مطلب، افزود: خوشحالم هنرمندان شرکت کننده در این رویداد توانستند در زمان مقرر به بهترین شکل ممکن ساخت پرتره هایی که برعهده شان گذاشته شده بود را به سرانجام برسانند. برخی از پرتره هایی که در این رویداد خلق شده اند فخر مجسمه های شهری به شمار می روند.

او در ادامه درباره روند انتخاب هنرمندانی که در این رویداد پرتره آن ها ساخته شد، گفت: پس از نامه نگاری با انجمن های هنری از آن ها خواستیم تا تعدادی از مفاخرشان را به سازمان زیباسازی معرفی کنند تا پرتره آن ها در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران ساخته شود. در این رویداد ۲۶ تن از مفاخر هنر معاصر ایران انتخاب شدند و در دومین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر معاصر ایران پرتره آن ها ساخته شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی گفت: از شورای شهر تهران می‌خواهم که ما را در تصویب لایحه ایجاد حریم برای مجسمه‌های شهری همراهی کند تا در پایتخت شاهد آن باشیم که وقتی مجسمه‌ای در معبری نصب می‌شود مدیریت شهری رو به روی آن درخت نکارد و تابلویی نصب نکند.

ضرغامی گفت: بسیاری از سردیس‌ها و مجسمه‌های شهری به علت شلوغی معابر امکان دیده شدن و ایجاد زیبایی محیطی را ندارند که باید برای حل این معضل راهکاری پیدا شود.

او گفت:در سال جاری سمپوزیوم بین المللی تهران را برگزار خواهیم کرد و امیدوارم همچون دوره های گذشته هنرمندان در این رویداد به بهترین شکل هنرشان را ارائه دهند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.