شهردار تهران:

مهمترین هدف سمپوزیوم مجسمه سازی، کشف استعدادهای جوان است

مهمترین هدف سمپوزیوم مجسمه سازی، کشف استعدادهای جوان است
مراسم اختتامیه دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و جمعی از هنرمندان در عمارت عین الدوله برگزار شد.
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: ۲۱۱۳۸
Share
اسکان نيوز: به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، آیین پایانی دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران در عمارت عین الدوله برگزار شد و در این مراسم از 26 هنرمندی که در طول هشت روز پرتره مفاخر معاصر ایران را ساختند تقدیر شد و به آن ها لوح تقدیر و مبلغ 100 میلیون ریال اهدا شد.

پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم اختتامیه دومین سمپوزیوم ساخت مجسمه‌های مفاخر معاصر گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران، با برگزاری سمپوزیوم مفاخر توانسته است با یک تیر چند هدف را نشانه برود و یاد مفاخر معاصر را در دل ها زنده نگه دارد و دعای خیر شهروندان را نثار روح هنرمندان درگذشته کند.

او در ادامه گفت: سمپوزیوم های مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران اهداف متعددی را دنبال می کنند که یکی از این اهداف، شناسایی هنرمندان جوان است از این منظر، برگزاری سمپوزیوم های مجسمه سازی جای تقدیر دارد. از سوی دیگر در این رویداد هنری پرتره تعدادی از هنرمندان معاصر ساخته شد و با این کار نام و یاد مفاخر معاصر ایران زنده نگاه داشته می شود.

او افزود: من از تعدادی از این مفاخر معاصر خاطره دارم. زمانی که دانشجو بودم کریم پیرنیا می گفت باید بذر عشق را در دل دانشجوها بکاریم تا بتوانیم کاری که به آن علاقمند هستیم را ادامه بدهیم. کسی که راه خانه پدری را نمی شناسد در مسیر گمراهی قرار می گیرد.

او از هادی میرمیران به عنوان یکی از هنرمندان طراز اول یاد کرد و گفت:جوانان قدیم که میان سالان روزگار ما هستند با ابوالحسن صبا خاطرات بسیاری دارند.حسین میرخانی از جمله هنرمندانی بود که هرگاه خطی می نوشت به همراه آن روح مان را نیز به اهتزاز درمی آورد.

شهردار تهران گفت: برگزاری این دست از مراسم و نصب سردیس‌ها در معابر موجب می‌شود که بسیاری از مردم هنگام عبور از معابر و خیابان‌های تهران با نگاه به سردیس‌ها و مجسمه‌ها با تامل بیشتری از معابر عبور کنند.

شهردار تهران گفت: امیدواریم این حرکت و این نگاه زمینه‌ساز ایجاد تعامل و آرامش در پایتخت باشد و این مسیر نیز ادامه یابد و ما نیز در مدیریت شهری تلاش می‌کنیم طرح‌های عمرانی پایتخت را نیز در این مسیر گسترش دهیم.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.