حاجتی محکوم امنیتی و جزئیات پرونده وی محرمانه است

حاجتی محکوم امنیتی و جزئیات پرونده وی محرمانه است
پس از بازداشت مهدی حاجتی، عضو شورای پنجم شهر شیراز، کاربران فارس من درخواست اعلام شفاف علت بازداشت این عضو شورا را داده بودند که رئیس‌کل دادگستری و دادستان شیراز در حاشیه نخستین نشست خبری این 2 مسئول با خبرنگاران، این موضوع مطرح شد و پاسخ نیز از جانب 2 مقام عالی دادگستری ارائه شد.
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب: ۲۱۰۵۱
Share
اسکان نيوز: در درخواست کاربران فارس از من در این رابطه آمده بود: «12 خردادماه سال جاری خبر بازداشت و انتقال به زندان مهدی حاجتی، عضو جوان شورای شهر شیراز در رسانه‌ها منتشر شد و مصیب حاجتی مسئول دفتر وی در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفت: مهدی حاجتی پیش‌تر با سه اتهام تشویش اذهان عمومی، عضویت در گروهک ملی – مذهبی و تبلیغ علیه نظام بازداشت‌شده بود که در دو مورد اول تبرئه شد اما در اتهام تبلیغ علیه نظام در رأی اولیه به یک سال حبس و 2 سال تبعید، محکوم شد.

 پس‌ازاین مصاحبه و باگذشت بیش از 10 روز، هنوز از سوی شورای شهر، فرمانداری شیراز یا دادگستری استان فارس توضیحی ارائه نشده است. مهدی حاجتی که پیش‌ازاین برای حضور در انتخابات شورای شهر تأیید صلاحیت شده و بیش از 59 هزار رای را کسب کرده بود و با قبول مسئولیت تا چندی پیش به مسائل مهم و عمومی شهر شیراز ازجمله راه‌اندازی سامانه شفافیت شهرداری شیراز، عدم‌تغییر کاربری‌های منفعت‌طلبانه و حفظ باغات قصردشت، شفافیت نحوه عملکرد کمیسیون ماده 5 در تغییر کاربری‌ها، بافت تاریخی شهر شیراز و... ورود و پیگیری داشته است، این سؤال در اذهان عمومی وجود دارد که مصادیق اتهامی وی چه مواردی بوده است؟

اما پاسخ حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری فارس و حیدر آسیابی دادستان شیراز به علت بازداشت مهدی حاجتی.

موسوی در این خصوص و در حاشیه نخستین نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: وی اقداماتی علیه نظام داشته و حکم وی شامل 2 سال تبعید و یک سال حبس در دادگاه تجدیدنظر قطعی و به اجرای احکام ارسال‌شده که در حال اجرا است.

رئیس‌کل دادگستری فارس در پاسخ به شبهاتی که علت بازداشت حاجتی را توئیت‌های وی در فضا مجازی عنوان می‌کرد نیز اظهار کرد: اقدام وی فعالیت تبلیغی علیه نظام بوده و هیچ ربطی به توئیت وی در فضا مجازی ندارد و وی نیز مانند سایر متهمان باید دوران محکومیت را بگذراند.

حیدر آسیابی دادستان شیراز نیز در این رابطه گفت: زندانی می‌تواند تقاضا عفو کند و هیچ‌کس جز مرجع قضایی صلاحیت ندارد تا در مورد عفو آن اظهارنظر کند.

وی نیز جرم حاجتی را امنیتی برشمرد و درعین‌حال گفت: در رابطه با افشای اسناد پرونده محدودیت داریم و این امر جنبه محرمانگی دارد.

دادستان شیراز افزود: در مورد اعلام‌جرم حاجتی ما تنها گفتیم جرم وی امنیتی بوده است و جزئیات دیگری منتشر نکردیم اما همسر وی یا برخی از اعضا شورا ظاهرا در مورد جرم او اطلاع‌رسانی کرده و مواردی را عنوان کردند.
 
مرجع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.