تجمع دستفروشان خیابان ولیعصر/ دستفروشی جرم نیست؛ شغل است

تجمع دستفروشان خیابان ولیعصر/ دستفروشی جرم نیست؛ شغل است
جمعی از دستفروشان خیابان ولیعصر با استناد به ماده 3 قانون نظام صنفی (رسمیت بخشی واحدهای صنفی سیار) و مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون، ظهر امروز، سه شنبه 11 تیر 98 حوالی ساعت 11:30 تا 12:30، مقابل شهرداری ناحیه 1 منطقه 11 در اعتراض به ممنوعیت دو هفته‌ای بساط‌هایشان تجمع کردند.
سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: ۲۰۹۵۷
Share
به گزارش اسکان نيوز، ممنوعیت کسب‌وکار دستفروشان خیابان ولیعصر از منطقه جمهوری تا زرتشت طی دو هفته گذشته باعث اعتراض دستفروشان این منطقه شد. این ممنوعیت که  عامل جمع‌آوری حدود 3000 بساط شده، دستفروشان معترض را مقابل درب شهرداری ناحیه 1 منطقه 11 کشاند.

هفته گذشته دستفروشان این محدوده در نامه‌ای خطاب به شهردار و شورای شهر تهران خواهان بازنگری در طرح انضباط شهری شدند و در این نامه خواستند تا شغل دستفروشی به رسمیت شناخته شود.

اما  نامه معترضان نتیجه‌ای درپی نداشته و وضعیت منع دستفروشی در خیابان ولیعصر، تغییر نکرد. از همین‌رو دستفروشان در تجمعی مسالمت‌آمیز و مدنی اعتراض خود را به مدیران شهری اعلام کردند و نمایندگان آن‌ها  برای گفت‌وگو با شهرداری ناحیه، مسئولان شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل و شرکت شهربان به شهرداری رفتند.

به گزارش اسکان نيوز، دستفروشان در این تجمع، بنری همراه داشتند که با اشاره به ماده 3 قانون نظام صنفی (رسمیت بخشی واحدهای صنفی سیار) و مصوبه ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون، اعلام می‌کرد که «دستفروشی جرم نیست، شغل ماست»
 
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.