هوای اصفهان به وضعیت نارنجی رسید/شاخص کیفی ۱۰۶

هوای اصفهان به وضعیت نارنجی رسید/شاخص کیفی ۱۰۶
مدیر آمور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۶ صبح امروز با میانگین شاخص کیفی ۱۰۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم ثبت شده است.
دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: ۲۰۹۲۴
Share
اسکان نيوز: بابک صادقیان، مدیر آمور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان اظهار کرد: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۶ صبح امروز با میانگین شاخص کیفی ۱۰۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

وی افزود: هوا اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر مانند خیابان رودکی با شاخص کیفی ۸۲ در وضعیت سالم ثبت شده است و در چهارباغ خواجو با شاخص کیفی ۱۰۴، میدان احمدآباد با ۱۳۳، استانداری ۱۰۲ و زرگراه خرازی ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوا شهرستان‌های استان اصفهان در وضعیت نارنجی یا زرد

وی با بیان این‌که در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستان‌ها کیفی هوا در ضعیت نارنجی یا زرد ثبت شده است، بیان کرد: میانگین شاخص کیفی هوا اصفهان در زرین شهر با ۱۱۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است و در شاهین شهر با شاخص کیفی ۸۵، مبار که ۸۷، سجزی ۸۵، نجف آباد ۷۲ و دولت آباد ۱۰۰ در وضعیت سالم گزارش شده است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوا سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوا خطرناک است.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.