۳۰ هکتار از اراضی بیدهند نطنز طعمه حریق شد/اطفا آتش

۳۰ هکتار از اراضی بیدهند نطنز طعمه حریق شد/اطفا آتش
مدیرکل بحران استانداری اصفهان گفت: روز گذشته ۳۰ هکتار از اراضی بیدهند نطنز طعمه آتش شد که این حریق با تلاش تیم‌های امدادی آتش نشانی، نیروهای محلی و یگان حفاظت منابع طبیعی اطفا شد.
شنبه ۸ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: ۲۰۸۶۳
Share
اسکان نيوز: منصور شیشه‌فروش، مدیرکل بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: عصر روز گذشته (جمعه) ۳۰ هکتار از اراضی تحت پوشش حفاظت محیط زیست در منطقه بی دهند شهرستان نظنز دچار حریق شد که با تلاش تیم‌های امدادی نیروهای محلی و یگان محافظت منابع طبیعی اطفا شد.

وی با اشاره به بارش‌های بهاری و رویش گیاهان در بیش از ۲ میلیون هکتار از مراتع استان اصفهان افزود: گرما هوا شرایط برای وقوع حریق در مراتع را مستعد می‌کند و بر این اساس لازم است که گردشگران و ساکنان مناطق ضمن مراقبت از این منابع با ارزش زیست محیطی از روشن نمودن آتش در پوشش گیاهی مراتع، جنگل‌های طبیعی، دست کاشت و باغات و مزارع خودداری کنند.

مدیرکل بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه سال گذشته در اثر حریق ۱۷۳ هکتار از مراتع استان اصفهان طعمه حریق شد، تصریح کرد: ایجاد پایگاه‌های اطفا حریق، تقویت تیم‌های گشت و حفاظت از مراتع، تشکیل تیم‌های محلی مراقبت و ارائه آموزش‌های لازم در حفظ ذخایر گیاهی مراتع از اقداماتی است که در راستا پیشگیری از حریق توسط منابع طبیعی و دستگاه‌های ذی‌ربط استان اجرا شده است.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.