علت آتش‌سوزی سکو 9 پارس جنوبی مشخص شد

علت آتش‌سوزی سکو 9 پارس جنوبی مشخص شد
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از مشخص شدن علت آتش‌سوزی سکوی 9 پارس جنوبی خبر داد و گفت: علت بروز حادثه در این سکو، پارگی یکی از خطوط لوله فرایندی ناشی از خوردگی درونی قسمتی از زانوی خروجی محفظه ارسال توپک بوده است.
شنبه ۱ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب: ۲۰۶۸۹
Share
اسکان نيوز: یحیی رشیدی، معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس اظهار کرد: شناسایی دلیل حادثه آتش‌سوزی در سکو شماره 9 پارس جنوبی پس از اعزام تیم‌های کارشناسی و ارزیابی قسمت‌های آسیب دیده این سکو صورت گرفته است.
 
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس در تشریح جزییات این حادثه، گفت: پس از وقوع حادثه پارگی در یکی از خطوط لوله فرآیندی سکو SPD9  پارس جنوبی که در شرایط نرمال کاری، در مسیر جریان گاز قرار ندارد، آتش‌سوزی موضعی همراه با صدا انفجاری رخ داد که به اقلام جانبی سکو نظیر کانکس انبار و اتاقک جرثقیل سکو سرایت کرد.
 
وی پارگی خط لوله ناشی از خوردگی درونی قسمتی از پیگ لانچر و نشت گاز را دلیل آتش‌سوزی بخشی از سکو شماره 9 پارس جنوبی اعلام کرد و گفت: با مهارت ویژه و عملکرد دقیق بخش‌های مرتبط با این حادثه و واکنش سریع سیستم‌های کنترلی سکو، سامانه‌های ایمنی و قطع اضطراری سکو بلافاصله وارد عمل شده و ضمن ایزوله کردن ورودی و خروجی گاز و تخلیه حجم باقیمانده از سیال سکو به مشعل‌ها، از ایجاد یک حادثه در ابعاد وسیع جلوگیری شد.
 
سکو آسیب دیده در اولویت بازسازی قرار دارد
 
رشیدی با اشاره به این‌که به هیچ یک از بخش‌های اصلی سکو آسیب نرسیده است، عنوان کرد: در مورد بازسازی بخش‌های صدمه دیده، تیم‌های مختلف مدیریت مهندسی ساختمان و مدیریت تولید و عملیات هم اکنون در حال ارزیابی این موضوع هستند. 
 
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس، بازسازی سریع بخش آسیب دیده این سکو را از اولویت‌های اصلی عملیات تولید خواند و گفت: با توجه به تمرکز تیم‌های مختلف بر این برنامه، انتظار داریم سکوی شماره 9 تا قبل از آغاز فصل سرد سال، در مدار تولید قرار گیرد.
 
خسارت ناشی از آتش‌سوزی، جزیی است
 
وی افزود: به دلیل عملکرد و اقدامات مناسب نفرات شاغل سکو در زمان حادثه و حضور به موقع تیم آتش نشان در موقعیت، حادثه در زمان کوتاه مهار شده و خوشبختانه خسارت ناشی از حریق در این سکو کمتر از براوردهای اولیه پس از آتش‌سوزی است.
 
رشیدی با اشاره به این‌که کارکنان مستقر در سکو بلافاصله پس از ایمن سازی وضعیت مطابق دستورالعمل‌های موجود، ضمن اعلام شرایط اضطراری و درخواست امداد، نسبت به ترک ایمن سکو از طریق قایق نجات اقدام کردند، گفت: با اعلام شرایط اضطراری و تشکیل کمیته بحران، بلافاصله یک شناور تندرو و شش شناور آتش خوار مستقر در منطقه عازم محل سکو شدند و ظرف مدت 2 ساعت نسبت به اطفا حریق و خنک‌سازی سکو و نیز امدادرسانی و انتقال نفرات مستقر در قایق به موقعیت‌های ایمن در سکوهای مجاور اقدام کردند.
 
معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس با بیان این‌که این اقدامات موجب شده آتش‌سوزی بدون تلفات جانی به پایان برسد، اظهار کرد: البته در این حادثه، چهار نفر از کارکنان جراحت‌های بسیار جزیی داشتند که در همان دقایق ورود به عسلویه، پس از درمان سرپایی ترخیص شدند.
 
وی از تشکیل یک کارگروه تخصصی با هدف ارزیابی دقیق اقدامات پس از حادثه و پیگیری با شرکت بیمه کننده جهت برآورد خسارت خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون مقدمات عملیات بازسازی و راه اندازی مجدد سکوی یاد شده در جریان است.
 
آغاز پایش دو سکو مشابه پارس جنوبی
 
بر اساس بررسی‌های انجام شده، طراحی نامناسب این قسمت از خط لوله سکو توسط پیمانکار خارجی (استات اویل) به گونه‌ای بوده است که مواد تزریقی بازدارنده خوردگی خط لوله، قادر به پوشش نقطه حادثه دیده نبوده و با ایجاد خوردگی تدریجی توانایی تحمل فشار گاز را نداشته است.
 
به گزارش  روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، وی با بیان این‌که دو سکو دیگر پارس جنوبی نیز مشابه همین سکو آسیب دیده طراحی و ساخته شده، اظهار کرد: کار پایش این سکوها هم آغاز شده و در حال بررسی هستند.
 
گفتنی است سکو شماره 9 یکی از سه سکو فازهای 6 تا 8 پارس جنوبی است که بعد از ظهر چهارشنبه 22 خردادماه دچار حریق شد و در کمتر از دوساعت پس از حضور تیم‌های آتش نشانی، آتش‌سوزی مهار و عملیات اطفا پایان یافت.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.