GET_BLOCK_SECTION_POPULAR_PHOTO}']['prms']['type'] = 5; ?>GET_BLOCK_SECTION_POPULAR_PHOTO}']['prms']['type'] = 5; ?> 100 هکتار از جنگل‌ها و مراتع بویراحمد در آتش سوخت/ پول برای خرید آب معدنی نداریم - اسکان

100 هکتار از جنگل‌ها و مراتع بویراحمد در آتش سوخت/ پول برای خرید آب معدنی نداریم

100 هکتار از جنگل‌ها و مراتع بویراحمد در آتش سوخت/ پول برای خرید آب معدنی نداریم
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از وقوع آتش‌سوزی‌های مکرر جنگل ها و مراتع در این شهرستان در سه ماهه گذشته ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه حجم آتش‌سوزی‌ها در جنگل ها و مراتع شهرستان بویراحمد نسبت به سال گذشته رو به افزایش است.
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: ۲۰۶۳۷
Share
اسکان نيوز: جواد رحیمیان، مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد در یاسوج گفت: در سه ماهه اول امسال حدود 100 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی در شهرستان بویراحمد بدلایل مختلفی طعمه آتش شده و این روند نسبت به مدت مدت مشابه سال گذشته افزایش تاسفباری دارد.

وی دلایل آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان بویراحمد را متعدد ارزیابی و اظهار کرد: درگیری‌های محلی و خطاهای انسانی مهمترین دلایل این وقایع نگران کننده و تاسفبار است.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد گفت: در هفته جاری شاهد 2 فقره آتش سوزی در حدود 55 هکتار از جنگل‌ها و مراتع مناطق «کاکان و نرماب» این شهرستان بودیم که برای خاموش کردن شعله‌های آتش در این 2 منطقه، سه شبانه روز خواب بر چشمان من و همکارانم نرفته است.

رحیمیان از کمبود امکانات برای خاموش‌کردن شعله‌های آتش در جنگل‌ها و مراتع شهرستان بویراحمد هم اظهار نگرانی کرد و ادامه داد:‌ پول برای خرید آب معدنی هم نداریم و همکاران من، شب‌ها در یخچال منازل خود یخ آماده می‌کنند که درصورت وقوع آتش‌سوزی نیازی به خریدن آب معدنی نداشته باشیم.

وی گفت: پوشش علوفه ای در مناطق مختلف شهرستان بویراحمد بدلیل بارش‌های مناسب، خوب بوده اما متاسفانه شاهد برخی درگیری‌های محلی و در نهایت آتش سوزی جنگل ها و مراتع در این ارتباط هستیم.

مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد، نیروی انسانی موجود برای خاموش کردن شعله‌های آتش در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان را بسیار ناکافی خواند و اظهار کرد: برخی از نیروهای انسانی ما بازنشسته و از سویی نیروی جدیدی نیز بکار گرفته نشده است.

رحیمیان افزود: با کمبود شدید نیروی انسانی برای خاموش کردن شعله‌های آتش مواجه هستیم و متاسفانه در بخش امکانات پشتیبانی از قبیل خودرو و مواد غذایی نیز شرایط بسیار ناخوشایندی داریم.

وی گفت: خودروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد فرسوده و به مزایده گذاشته شده اما هیچ خودرو جدیدی جایگزین خودروهای گذشته نشده است.

رحیمیان تاکیدکرد که اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد پول برای خرید آب معدنی هم ندارد و غذای آنان در زمان خاموش کردن شعله‌های آتش بسیار ناکافی و حتی گاهی به یک وعده غذایی در طول شبانه روز می‌رسد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.