واکنش سخنگوی شورای تهران به ابهام ها در صیانت از باغات

واکنش سخنگوی شورای تهران به ابهام ها در صیانت از باغات
علی اعطاسخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با انتشار مطلبی در صفحه توییتر خود نسبت به برخی ابهام آفرینی ها درباره پیگیری های شورای شهر در موضوع صیانت از باغات تهران پاسخ گفت.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: ۲۰۵۴۵
Share
اسکان نيوز: او شامگاه یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: گروهی که گاهی از موضع نقد شورا مطالبی منتشر می‌کنند مدتی پیش آدرس‌هایی از ۶۲ پرونده منتشر کردند و مدعی شدند چندین درخت قطع شده و ساخت و ساز آغاز شده است.

اعطا نوشت: با انتشار این خبر همکارانم به بازدید و بررسی رفتند؛ در تمام آن ایام نه درختی قطع و نه آجری روی آجر گذاشته شده بود.

به گزارش ایرنا اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران مصوبه برج -باغ‌ها را لغو و به جای آن مصوبه خانه باغ را تصویب کرده است.

مدیریت شهری تهران اعلام کرده براساس مصوبه خانه -باغ مشوق‌هایی به مالکان داده و تحت شرایطی اجازه ساخت به آنان داده می‌شود که تخریب فضای سبز به حداقل ممکن برسد.

اعضای شورا گفته‌اند طی ۱۰ سال منتهی به ۹۶ حدود ۱۳۰ هکتار از باغات تهران با مصوبه برج -باغ نابود شده است.

اما اعلام خبرهایی با عنوان صدور مجوز ساخت به ۶۲ باغ با عنوان برج-باغ در این دوره خبرساز بوده و شورا اعلام کرده اولاً مجوز ساخت و تخریب باغ به آنها داده نشده، ضمن اینکه مالکان این باغ‌ها قبل از لغو مصوبه، پرداخت هزینه داشته‌اند، مجوزهای اداری را گرفته و دارای حقوق مکتسبه بوده‌اند که تحت شرایطی اجازه بررسی پرونده شأن داده شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران پیش از این خواستار انتشار اطلاعات این ۶۲ باغ شده و گفته بود: مصوبه شورای شهر برای ۶۲ باغ در تهران، به معنی مجوز ساخت و ساز در این ۶۲ ملک نبود بلکه از بین ۵۰۰ پرونده ارسالی به شورای شهر، شورا اجازه بررسی این ۶۲ پرونده را صادر و بقیه پرونده‌ها را مسکوت گذاشت.

وی با بیان اینکه مصوبه شورای شهر برای این ۶۲ پرونده استثناهای زیادی قائل شده است، گفت: مصوبه شورای شهر به این معنی است که این تعداد پرونده‌ها قابل بررسی در کمیته فنی باغ هستند و از بین آنها نیز، املاکی که دارای ارزش تاریخی یا اکولوژیک هستند، نمی‌توانند مجوز بگیرند.

اعطا افزود: همچنین در جزئیات بررسی پرونده‌ها تاکید شده است که اولویت شهرداری دریافت موافقت مالکان و پس دادن پول آنها است.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.