رمزگشایی از حضور مجتبی عبدالهی درمعاونت اجتماعی / از قراردادهای صوری تا اداره به صورت تنخواه‌گردانی

رمزگشایی از حضور مجتبی عبدالهی درمعاونت اجتماعی / از قراردادهای صوری تا اداره به صورت تنخواه‌گردانی
ابهامات زیادی درعملکرد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در سال‌های 95 و 96 وجود دارد یکی از این ابهامات قراردادهای مطالعاتی صوری است یا مطالعاتی که نیازی به انجام آن نبوده است.
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت ۲۰:۴۶
کد مطلب: ۲۰۴۴۲
Share
به گزارش اسکان نيوز، سال 95 در تصمیمی ناگهانی 4 معاون شهردار وقت تهران تغییر کردند. میثم امرودی از معاونت اجتماعی کنار گذاشته شد و یار صمیمی محمدباقر قالیباف از معاونت خدمات شهری به این معاونت آمد.

حضور عجیب مجتبی عبدالهی که سابقه کاری‌اش نسبتی با معاونت همیشه بحران‌زده اجتماعی نداشت، این انتصاب را به  لیست انتصاب‌های انتخاباتی شهردار پیشین تهران اضافه کرد.

بر اساس نامه‌ای که اخیرا به شهردار تهران ارسال شده به وضعیت این معاونت در سال های 95 و 96 تشریح شده است.

در این گزارش اشاره شده که معاونت امور اجتماعی و فرهنگی به صورت تنخواه‌گردان اداره می‌شود و در امور مالی معاونت هیچ‌گونه انسجامی وجود ندارد. اداره کل امور مالی شهرداری، نظارت مستقیم و موثری بر نحوه هزینه‌کرد اعتبارات این معاونت ندارد که این موضوع، زمینه بروز خسارت را فراهم کرده است. عدم تسویه تنخواه پرداختی به معاونت مذکور به میزان 280 میلیارد ریال از سال 1394 تاکنون موید این مطلب است.

بند دیگر این گزارش به وضعیت  سازمان خدمات اجتماعی اشاره کرده است. طبق قوانین و مقررات مربوطه صرفا می‌تواند از طریق همکاری در جهت ایجاد، توسعه و تجهیز مراکز ارائه خدمات اجتماعی از قبیل مددسراهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و گرمخانه به منظور اسکان افراد بی‌سرپناه و آسیب‌دیده به سازمان‌های مردم‌نهاد کمک کند اما در سال‌های اخیر این سازمان ، کمک‌های مالی مستقیم (بن یا نقدی) به سمن‌ها اعطا کرده که با توجه به ماهیت خصوصی سمن‌ها، نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مالی، قابل ارزیابی نیست.

 اداره کل برنامه‌ریزی معاونت اجتماعی و فرهنگی طی سال‌های 94 لغایت 96، سه فقره قرارداد با موضوع ارائه خدمات مهمان‌ تهران با یکی از شرکت‌های هواپیمایی جمعا به ارزش 49 میلیارد ریال منعقد کرده است که با بررسی‌ها مشخص شد در انعقاد قراردادهای مذکور، آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران رعایت نشده است صرف‌نظر از ایراد در نحوه انتخاب طرف قرارداد، موضوع و شرح خدمات قرارداد، خارج از وظایف و اختیارات شهرداری است.

 به طوری که حدود 60 درصد از مبلغ قراردادها، توسط پیمانکار به حساب نماینده قرارگاه جهادی امام رضا، پرداخت شده و وجود روابط مالی بین احدی از مدیران معاونت با پیمانکار قرارداد احراز شد.

قراردادهای صوری مطالعاتی

در این نامه به قراردادهای  اداره کل برنامه‌ریزی و دفتر مطالعات معاونت اجتماعی و فرهنگی هم پرداخته شده است. در این اداره  دو فرقه قرارداد مطالعاتی جمعا به ارزش 17 میلیارد ریال منعقد شده است. با توجه به بررسی‌ها دو فقره قرارداد منعقده، کاملا صوری بوده و خدمتی از بابت قراردادها ارائه نشده و صرفا با هدف خارج کردن اعتبارات حساب‌ها توسط معاون وقت اجتماعی و مدیر برنامه‌ریزی وقت، مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین در بررسی قراردادهای دفتر مطالعات معاونت اجتماعی ملاحظه شد در سال‌های 9 فقره قرارداد بدون هرگونه نیازسنجی، ضرورت و فراخوان منعقد شده و علی‌رغم پرداخت مبلغ قراردادها، خروجی به دفتر مطالعات ارائه نشده است.

عمده قراردادهای منعقده در ستاد معاونت اجتماعی بدون تشریفات قانونی و به استناد بند 4 ماده 31 آئین‌نامه معاملات منعقد شده است. بند 4 ماده 31 در مورد قراردادهایی با موضوعات هنری و صنایع مستظرفه، قابل استفاده است  این در حالی است که قراردادهای مذکور هیچ ارتباطی به موضوع هنر و صنایع مستظرفه ندارند.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.