مجید فراهانی در صحن علنی شورا مطرح کرد

شورای پنجم ترمز استقراض را کشیده است

شورای پنجم ترمز استقراض را کشیده است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر تهران نسبت به کاهش استقراض مدیریت شهری طی سال گذشته و فعالیت کارگزاری‌ها واکنش نشان داد.
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: ۱۹۸۱۶
Share
مجید فراهانی در جریان صد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در واکنش به گزارش درآمد هزینه خزانه دار شورای شهر تهران و ضمن تشکر از خزانه دار شورای شهر گفت: گزارش موجود چند نکته مهم در بر داشت. ابتدا بحث کاهش استقراض از بانک بود که تنها بدان اشاره شد چرا که در بخش مصارف علی رغم اینکه شهرداری اجازه دارد ۱۰ درصد کل بودجه را از بانک‌ها استقراض کند ولی شاهد بودیم که مبلغ بسیار کمی را از بانک قرض گرفتیم که این خود نکته بسیار مثبتی است.

وی تصریح کرد: باید مقایسه‌ای تطبیقی نسبت به سالیان گذشته انجام شود. بررسی‌ها طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که شورای پنجم چگونه توانسته ترمز استقراض را بکشد. همچنین در بازپرداخت وام‌ها در سال گذشته ۳ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک‌ها برای اولین بار پرداخت شده است.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: طی سال ۹۶ هیچ مبلغی به بانک‌ها برای پرداخت استقراض داده نشده است که این امر سبب شده تضمین بانک‌ها در اوراق مشارکت مصوب شورا به مخاطره بیفتد.

فراهانی اضافه کرد: توانستیم ۱۰ درصد بدهی بانک‌ها را پرداخت کنیم که بدین ترتیب می‌توانیم از آن به عنوان تضمین سال بعد استفاده کنیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی افزود: بحث بودجه غیر نقد نیز حائز اهمیت است که بیش از ۵۰ درصد بودجه غیر نقد طی سال گذشته محقق نشده است که دلیل آن سکته ای بوده که در بحث تحقق درآمد غیر نقد داشتیم و این امر نشان می‌دهد که فعالیت کارگزاری‌ها آنچنان که باید نتوانسته رضایت بخش باشد.

وی در پایان اظهار کرد: نیازمند آسیب شناسی در خصوص بحث کارگزاری‌ها جهت تحقق بودجه غیر نقد هستیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.