سرنوشت بازار تبریز در انتظار بازار نقش جهان/ آتش‌سوزی در کمین بازار تاریخی اصفهان

سرنوشت بازار تبریز در انتظار بازار نقش جهان/ آتش‌سوزی در کمین بازار تاریخی اصفهان
وضعیت سیم‌های برق بازار تاریخی میدان نقش خبر از آن دارد که می‌توان سرنوشتی همچون بازار تبریز را برای اصفهان متصور بود، این‌ها صحبت‌های مدیرپایگاه جهانی میدان نقش جهان است که بازار این میدان را از نظر آتش‌سوزی در وضعیت بحرانی می‌داند.
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: ۱۹۸۱۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، فریبا خطابخش، مدیر پایگاه جهانی میدان نقش جهان در خصوص آخرین وضعیت میدان تاریخی نقش‌جهان، گفت: در حال حاضر از ۱۶ تَرک گنبد مسجد جامع عباسی ۱۳ تَرک کامل شده است و تنها سه ترک دیگر باقی مانده است.
 
داربست‌های گنبد مسجد جامع عباسی تا یک سال دیگر برداشته می‌شود

وی افزود: اگر اعتبارات برای این گنبد تامین شود می‌توان گفت یک تا یک سال‌ونیم دیگر گنبد مسجد جامع عباسی نیز از بند داربست‌های فلزی رها خواهد شد، اما باید اعتبارات آن که برای هر تَرک حدود ۵۰۰ هزار تومان است، تامین شود.

مدیر پایگاه جهانی میدان نقش جهان به گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون برای استحکام بخشی گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و این گنبد نیز دارای ۱۶ تَرک برای مرمت است و دو تَرک دو تَرک این مرمت انجام می‌شود، با توجه به این‌که گنبد مسجد شیخ لطف الله گنبد خاصی است و باید حتماً از کاشی‌های خود آن استفاده شود این مرمت زمان بر خواهد بود.

بخش شرقی و بیرونی گنبد مسجد شیخ لطف الله دارای حساسیت ویژه‌ای است

خطابخش تصریح کرد: گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله در بخش شرقی یا بیرونی میدان نقش جهان باید با حساسیت بیشتری نسبت به زوایای دیگرش مرمت شود چراکه اوضاع در پشت این مسجد نیز حساس است.

وی به موضوع بازار میدان نقش جهان اشاره کرد و گفت: وضعیت بازار میدان نقش جهان از نظر آتش‌سوزی بحرانی است و باید به موضوع سیم‌های برق این بازار به طور جد رسیدگی شود چراکه آتش سوزی مثل آن‌چه در تبریز روی داد در این بازار با وجود چنین سیم کشی‌های دور از ذهن نیست.

مدیر پایگاه جهانی میدان نقش جهان تاکید کرد: سیم‌های مخابراتی و برق در این بازار به بدترین نوع کشیده شده و حجم کار را در بازار بسیار زیاد کرده است، امیدوارم اعتبار خوبی در این بخش ارائه شود تا بتوان بازار را از این بحران نجات داد.

به گزارش ایسنا، خطابخش در پاسخ به این سئوال که برای مشکل بصری که سیم‌ها در داخل میدان ایجاد کرده‌اند چه اندیشیده شده؟ گفت: در حال حاضر در بحث نورپردازی سعی کرده‌ایم که نورهای اضافی را حذف و اکثر مغازه‌ها دارای نور یکسان باشند، اما بیشترین مشکل، بصری و بحران مربوط به داخل بازار است.

سرویس‌های بهداشتی مسجد جامع عباسی را از بدنه جدا کرده‌ایم

وی خاطرنشان کرد: تاکنون کار در سرویس بهداشتی بانوان در مسجد جامع عباسی به اتمام رسیده و مرمت انجام شده و با فاصله‌ای بدون این‌که با دیواره‌های مسجد دیگر ارتباطی وجود داشته باشد سرویس‌های بهداشتی قرار گرفتند در بخش مردانه نیز عملیات در آستانه شروع است و تا پایان امسال این موضوع نیز به پایان می‌رسد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.