معاون وزیر ارتباطات خبر داد ؛

از ۴دستاورد مهم در روز ارتباطات رونمایی شد

از ۴دستاورد مهم در روز ارتباطات رونمایی شد
امیر ناظمی گفت : با"سروا" می‌توان گفت امروز روز ملی شدن داده‌های دولتی است. این پروژه‌ از آرزوهای فعالین فناوری اطلاعات و نیز از الزامات حاکمیتی در سند توسعه شبکه ملی اطلاعات بود.
يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: ۱۹۸۱۴
Share
اسکان نيوز: همزمان با فرارسیدن روز ارتباطات، از ۴ پروژه مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

طرح دژفا، سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات، با هدف مقابله با حملات سایبری و نیز حمایت از تداوم خدمات دیجیتال، نخستین پروژ‌ای بود که در این روز توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات درباره این طرح گفت: طرح"دژفا" اکنون دربرگیرنده ده پروژه است و پروژه‌های دیگری نیز به این طرح اضافه خواهند شد. وی افزود: در مجموع این پروژه‌ها ۵۰۰میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

ناظمی در ادامه با اشاره به طرح سروا نیز گفت:طرح  سروا نیز از دیگر پروژه های بزرگ وزارت ارتباطات است. این پروژه مرکز تبادل اطلاعات دولت با بخش خصوصی و عمومی، با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات دولتی برای استارت‌آپها، در روز ارتباطات توسط وزیر ارتباطات رونمایی شد.

ناظمی تصریح کرد: با"سروا" می‌توان گفت امروز روز ملی شدن داده‌های دولتی است. این پروژه‌ از آرزوهای فعالین فناوری اطلاعات و نیز از الزامات حاکمیتی در سند توسعه شبکه ملی اطلاعات بود. برای این پروژه ۲۶میلیارد ریال هزینه شده است.
مرجع: برنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.