حضور در کنار مردم تبلیغاتی و شعاری نباشد

حضور در کنار مردم تبلیغاتی و شعاری نباشد
رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر کشور در شرایط سخت اقتصادی وتحریم است، حضور مسئولان در کنار مردم نباید تنها در تبلیغات و شعار باشد.
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: ۱۹۶۵۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، محسن هاشمی در جلسه امروز شورای شهر تهران ضمن گرامی داشت حضور ائمه جمعه و روحانیون شهرستان آق قلا را در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ایام وفات همسرگرامی پیامبر اسلام، حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها قرار داریم.

نقش خدیجه (س) در حفظ و تثبیت اسلام نقشی کلیدی است که متاسفانه به آن کمتر پرداخته می‌شود.

ایشان نخستین شخصیت زن و بانوی اسلام است که به پیامبر گروید و تا روز پایانی حیات خود، تمام وجودش را وقف اسلام و پیامبر اکرم نمود و تکریم و احترام بی‌نظیری که توسط رسول خدا به ایشان می‌شد، نشان دهنده جایگاه بلند وقابل احترام زن در جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: در شرایطی هنجارهای سخت عرب جاهلی و نظام قبیله‌ای، نقش زن را بسیار محدود و نازل کرده بود، خدیجه (س) بعنوان یک زن پیشرو، شجاع، سخاوتمند حصار جامعه طبقاتی و منحط آن زمان را درهم شکست و به الگویی برای همه زنان عالم از جمله دختر ایشان فاطمه سلام الله علیها تبدیل گردید.

ازدواج پیامبر با خدیجه، که زنی ثروتمند و از متکمنان قریش محسوب می‌شد، نشان دهنده پوچ بودن ادعا سرمایه ستیز و ضد ثروت بودن اسلام است و ایشان تا روزی که امکان داشت به تجارت و کسب وکار وبازرگانی می پرداخت و در زمان نیاز اسلام، تمام دارایی خود را در حمایت از شوهر وپیامبر خود هزینه کرد.

سال‌های پایانی عمر خدیجه سلام الله علیها در شرایط سخت شعب ابیطالب که بدلیل تحریم ظالمانه اسلام توسط کفار و مشرکان در مکه صورت گرفت سپری گردید و حضرت خدیجه با تحمل این شرایط سخت طی حدود چهارسال، اندکی پس از خروج از شعب ابیطالب بدلیل ضعف وبیماری درگذشت.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد:حضور خانواده پیامبر و همسر ایشان در شرایط سخت تحریم شعب ابیطالب در کنار مسلمانان، قوت قلب بزرگی بود که نشان می دهد خدیجه بعنوان یکی از ثروتمندترین زنان جزیره العرب مانند مسلمانان عادی، زندگی می کند و این مجاهدت بزرگ موجب پایداری مسلمانان گردید.

رئیس شورای شهر با بیان این‌که امروز نیز اگر کشور در شرایط سخت اقتصادی وتحریم است،گفت: حضور مسئولان در کنار مردم نباید تنها در تبلیغات و شعار باشد، اگر مردم قرار است در سختی تامین معاش و زندگی روزمره خود باشند، انتظار دارند این سختی را در زندگی شخصی مسئولان وخانواده‌های آنان نیز مشاهده کنند و بدون همراهی عملی و واقعی مسئولان، تحمل این شرایط برای مردم تبعیض آمیز و دشوار خواهد بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.