سقف افزایش نرخ کرایه تاکسی 23 درصد است

رییس کمسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: در حوزه مترو و اتوبوس دولت سهم یارانه خود را پرداخت نمی‌کند و شهرداری تهران سهم دولت را در این حوزه ها پرداخت می‌کند.
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب: ۱۹۵۷۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، محمد علیخانی در حاشیه صد و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه تاکسی‌ها از هیچ گونه یارانه‌ای استفاده نمی‌کنند، اظهار کرد: در حوزه مترو و اتوبوس دولت سهم یارانه خود را پرداخت نمی‌کند و شهرداری تهران سهم دولت را در این حوزه ها پرداخت می‌کند. اما تاکسی‌ها شخصی هستند و هیچ یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند و با توجه به تورمی که داریم، ۲۳ درصد افزایش نرخ کرایه تاکسی از نظر کارشناسی و از نظر من مبلغ زیادی نیست.

رییس کمسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه در پایان سال ۱۳۹۷ تصویب کرده بودیم که افزایش نرخ کرایه‌ها براساس نرخ تورم انجام شود و نهایتاً افزایش ۲۳ درصدی به تصویب رسید، ادامه داد: وظیفه نظارت بر تاکسی‌ها بر عهده سازمان تاکسیرانی است. در حال حاضر ممکن است بعضی خطوط کمتر از ۲۳ درصد افزایش داشته باشند.

علیخانی در پاسخ به پرسشی درباره افزایش بیش از ۲۳ درصد کرایه ها در برخی خطوط تاکسیرانی، اضافه کرد: فکر نمی‌کنم بالاتر از ۲۳ درصد افزایشی داشته باشیم، افزایش نرخ کرایه در برخی خطوط کمتر از ۲۳ درصد است و در حقیقت این ۲۳ درصد به عنوان سقف افزایش تعیین شده و اگر جایی بیش از این افزایش پیدا کرده تخلف است و نظارت بر این موضوع بر عهده سازمان تاکسیرانی است.

وی در مورد میزان رضایت تاکسیرانان از این افزایش قیمت توضیح داد: این افزایش قیمت با دولت هماهنگ شده و رانندگان با توجه به تورم موجود راضی نیستند، من هم از این حیث به آن ها حق می‌دهم، اما این مصوبه است و باید اعمال شود.

علیخانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در صورت تغییر در قیمت و یا عرضه حامل‌های انرژی باز هم افزایش قیمت در نرخ کرایه‌ها خواهیم داشت یا خیر، عنوان کرد: اعلام شده سهمیه بندی بنزین اتفاق نخواهد افتاد، اما در افزایش قیمت فعلی این موضوع پیش بینی نشده و باید بررسی این مسئله را به آینده موکول کنیم چرا که هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.