فریز طرح توسعۀ دانشگاه تهران لغو شد/ تعیین سرنوشت املاک خریداری‌شده در طرح توسعۀ دانشگاه تهران

فریز طرح توسعۀ دانشگاه تهران لغو شد/ تعیین سرنوشت املاک خریداری‌شده در طرح توسعۀ دانشگاه تهران
شورای عالی شهرسازی فریز محدودۀ طرح توسعۀ دانشگاه تهران را لغو کرد.
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: ۱۹۴۱۶
Share
به گزارش اسکان نيوز، در جلسۀ امروز شورای عالی شهرسازی، فریز محدودۀ طرح توسعۀ دانشگاه تهران برداشته شد.

به نقل از منابع آگاه این تصمیم‌گیری با جمع‌بندی وزیر راه و شهرسازی، محمد اسلامی از جلسۀ کمیسیون، اتخاذ شده است. در این تصمیم‌گیری توافق آرا صورت گرفته و موافقان اولیۀ طرح که در جلسه حاضر بوده‌اند، سکوت کرده‌اند. دانشگاه تهران موظف شده است برای نحوۀ بهره‌برداری از املاک خریداری‌شده، برنامۀ خود را جهت تصویب، ارائه دهد.

به‌این ترتیب ملاک اختصاص کاربری و تراکم به املاک مذکور، صرفاً خواست یک‌طرفه و تک‌کاربری دانشگاه نیست؛ بلکه مسئولان شهری می‌توانند با رعایت منافع شهر و خواست شهروندان به برنامه‌ریزی مرکز شهر تهران به مثابه پهنۀ اصلی و سرزندۀ شهری بپردازند.

گفتنی است در مدت دو دهه که طرح توسعه دانشگاه آغاز شده، ساکنین  محله حق دخل و تصرف در ملک خود اعم از بازسازی یا نوسازی نداشتند. روند تحمیلی بیرون‌رانی اهالی از منطقه، این محدوده‌ را که به‌لحاظ اجتماعی یکی از پویاترین مناطق تهران است، به‌لحاظ کالبدی فرسوده کرده است.

در نظر نگرفتن جامعه محلی موجب نارضایتی بسیاری از مردم محله، چه آن‌هایی که مجبور به فروش ملک خود شده و چه آن‌های که با فریز شدن خانه‌شان امکان نوسازی و بهسازی را از دست داده‌اند، شده بود.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.