طرح «کویر تا دریا»، مسیر گردشگری جدیدِ

طرح «کویر تا دریا»، مسیر گردشگری جدیدِ
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برنامه کویر تا دریا در دستور کار استان‌های مازندارن و سمنان قرار دارد، جاذبه‌های کویر، جنگل و دریا می‌تواند یک مجموعه کامل گردشگری را بوجود بیاورد و قطعا مسیر گردشگری جدیدی برای کشور رقم می‌خورد.
يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۲۹
کد مطلب: ۱۹۳۹۴
Share
اسکان نيوز: علی‌اصغر مونسان، ئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از مجموعه تاریخی و باغ جهانی عباس آباد شهرستان بهشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر صاحب یک پایگاه جهانی است، پایگاه‌های جهانی بودجه ملی دارند و از سازمان میراث فرهنگی کشور به صورت اختصاصی برای آن‌ها بودجه تامین می‌شود و خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در عباس آباد بهشهر صورت گرفته است.

وی افزود: در بازدید امروز اگر کم‌وکاستی‌هایی در این مجموعه وجود داشته باشد مورد بررسی قرار می‌گیرد مثلا برای سد تاریخی عباس آباد بهشهر که آسیب دیده و باید بازسازی و مرمت شود قطعا پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد و برای احیا پل چوبی عباس آباد نیز به بودجه نیاز داریم که آن باید تأمین و اختصاص یابد تا با تکمیل آن این مجموعه بیشتر احیا شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: باید بتوانیم با برنامه‌ریزی جریان گردشگری را به منطقه شرق مازندران بکشانیم تا به این منطقه نیز به اندازه غرب مازندران گردشگر وارد شود و صنعت گردشگری رونق پیدا کند چون انصافا شرق مازندران طبیعت بسیار زیبا و آثار تاریخی متعدد و فراوانی دارد که از این میان باغ جهانی عباس آباد بهشهر بسیار مورد توجه گردشگران است.

از سازمان جهانی گردشگری یک مناسبت جهانی برای مازندران می‌گیریم

معاون رئیس جمهور گفت: صحبت‌هایی درباره رونق گردشگری روستایی با استاندار مازندران داشتم چرا که قطعا مازندران می‌تواند قطب گردشگری روستایی کشور باشد، در چند سال اخیر موضوع بوم‌گردی در دستور کار جدی سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است که موجب اشتغال‌زایی می‌شود و همچنین با کمترین سرمایه مردم می‌توانند در زمینه بوم گردی مشارکت داشته باشند و صاحب درآمد شوند و کسب و کاری کوچکی برای خود راه اندازی کنند.

مونسان با بیان این‌که بوم‌گردی توانسته روستاها را به چرخه گردشگری کشور وارد کند، افزود: بنابراین یک برنامه‌ریزی با استاندار مازندران انجام می‌دهیم تا اگر امکان داشت یک مناسبت جهانی را از سازمان جهانی گردشگری بگیریم تا مازندرانی که قطب گردشگری ایران است ظرفیت‌های آن در سطح جهانی نیز بیشتر معرفی شود.

وی افزود: علاوه بر اینکه باید زیرساخت‌های مازندران هر چه بیشتر تکمیل شود و سرمایه‌گذاران را بیشتر به ساخت هتل‌های با درجات بالاتر در مازندران ترغیب و تشویق کنیم، این استان نیاز مبرمی به پروژه‌های جاذب گردشگر دارد، چون معمولا پروژه‌های تفریحی و سرگرم کننده برای گردشگران جذابیت دارند.

تلاش برای تامین وام ارزان‌قیمت برای پروژه‌های گردشگری مازندران

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: اگرچه همه مناطق ایران تاریخی هستند و در مازندران نیز بناهای تاریخی یکی از موضوعات مهم و سرگرم کننده برای گردشگر است اما با وجود دریای خزر در مازندران باید بیشتر از این ظرفیت استفاده شود بنابراین گردشگری دریایی در مازندران موضوع مهمی است، استاندار مازندران نیز در این زمینه بسیار توجه دارد و ما نیز در سازمان میراث فرهنگی در این زمینه حمایت و کمک می‌کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان این‌که سرمایه‌گذاران می‌توانند برای ساخت پروژه‌های اقامتی و پروژه‌های جاذب گردشگری و تفریحی، به ویژه پروژه‌های گردشگری دریایی در مازندران اقدام کنند، اظهار کرد: قطعا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این زمینه کمک و حمایت می‌کند تا از محل صندوق توسعه ملی وام‌های ارزان قیمت در اختیار آنها قرار گیرد، سرمایه‌گذاران باید به این موضوع توجه کنند، امیدواریم این پروژه‌ها در مازندران حجم بیشتری پیدا کند.

طرح «کویر تا دریا» با همکاری سمنان در اولویت کاری مونسان

وی با تاکید بر لزوم تبدیل گردشگرانی انفرادی که به مازندران می‌آیند به گردشگران گروهی، با هدف افزایش اثرات توسعه‌ای گردشگری برای مردم مازندران، اظهار کرد: از آن‌جایی که در استان سمنان، در مجاورت مازندران، کویری قرار دارد که مورد توجه گردشگران خارجی و به ویژه گردشگران اروپایی است، بنابراین استاندار مازندران یک برنامه را با همکاری استان سمنان با عنوان کویر تا دریا در دستور کار خود قرار داده است.

مونسان اضافه کرد: قبل از هر کاری باید با استاندار سمنان نیز در این زمینه صحبت‌هایی داشته باشم تا همکاری‌ها بیشتر شود که قطعا این اتفاق خوبی برای هم‌افزایی بین دو استان است و جاذبه‌های کویر، جنگل و دریا می‌تواند یک مجموعه کامل گردشگری را به وجود بیاورد که مسیر گردشگری جدیدی برای کشور رقم بخورد.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.