نوریان: قاچاق "اسلحه" را نمی‌توان انکار کرد

رییس کمیته‌ دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که نمی‌توان قاچاق اسلحه را انکار کرد، گفت‌: لازم است که دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برخورد جدی‌تری با قاچاق "اسلحه" داشته باشند چون دسترسی افراد غیر مجاز به اسلحه راحت است.
چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب: ۱۹۲۷۲
Share
اسکان نيوز: اردشیر نوریان با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر کنترل هر چه‌ بیشتر بر روی مالکیت "اسلحه" در ایران، اظهار کرد: در کشور ما خرید و فروش اسلحه مجاز نیست.

اسلحه کاربرد خاص خود را دارد و قوانین خاصی هم بر آن حاکم است که باید همه آن را رعایت کنند.

قطعا هر کسی که این قوانین را اجرایی نکند مجرم شناخته شده و باید طبق قانون متناسب با جرم با آن فرد برخورد شود.

وی یادآور شد: موضوع اسلحه آن‌قدر مهم و دارای حساسیت است که چندی پیش قانون نحوه به‌کارگیری سلاح توسط نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملی اصلاح شد و در این قانون اصلاحاتی برای استفاده از سلاح توسط ماموران صورت گرفت. با توجه به این حساسیت همه افراد جامعه مستلزم اجرای قانون به خصوص در موضوع مجاز نبودن خرید و فروش "اسلحه" هستند. برخورد با این موضوع هم جایز نیست.

این عضو  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این که قاچاق "اسلحه" را نمی‌توان انکار کرد، یادآور شد: متاسفانه اسلحه با قاچاق در اختیار برخی از عناصر غیر مجاز قرار می‌گیرد که این کاری خلاف قانون است و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری باید کنترل های جدی صورت گرفته و برخوردهای لازم صورت بگیرد.

نوریان گفت‌ که استفاده از اسلحه مستقیما با جان مردم سر و کار دارد. باید نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برخورد جدی تری با قاچاق اسلحه داشته باشند چون دسترسی افراد غیر مجاز به آن راحت است و باید از فیلترهای ورود اسلحه به کشور بسته شود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.