تهدید دوترته به «اعلام جنگ» به کانادا بر سر زباله

تهدید دوترته به «اعلام جنگ» به کانادا بر سر زباله
رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین تهدید کرد در صورتی که کانادا طی یک هفته آینده ده ها تن زباله متعلق به این کشور را پس نگیرد آنها را در سواحل کانادا رها خواهد کرد.
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب: ۱۹۲۵۸
Share
اسکان نيوز: به گفته رئیس جمهوری فیلیپین در صورتی که این زباله ها طی یک هفته از مانیل جمع آوری نشوند وی به کانادا «اعلام جنگ» خواهد کرد. زباله های مورد اشاره رودریگو دوترته طی سالهای گذشته از کانادا به فیلیپین فرستاده شده بودند.

سالوادور پانلو، سخنگوی رئیس جمهوری فیلیپین در مورد تهدید اخیر او خطاب به مقامات کانادا گفت: «در صورتی که [زباله ها] را پس نگیرید آنها را به سواحل تان پس خواهیم فرستاد. همانطور که رئیس جمهوری گفت آنها را در سواحل شما رها می کنیم. این [تهدید] واقعی است. او [رودریگو دوترته] عصبانی است.»

وی با این حال تاکید کرد که اظهارنظر رئیس جمهوری فیلیپین در مورد «ریختن زباله ها در سواحل کانادا» و «اعلام جنگ» به این کشور در معنای واقعی خود به کار نرفته و برای تاکید بر اهمیت موضوع بیان شده است.

کانادا از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۱۰۰ کانتینر حاوی زباله های پلاستیکی، روزنامه و پوشک استفاده شده را به فیلیپین منتقل کرد.

مقامات کانادا اعلام کرده اند که این زباله ها به اشتباه از سوی شرکت خصوصی مسئول جابه جایی آنها، پلاستیک های قابل بازیافت اعلام شده بود.
مرجع: یورونیوز

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.