در تذکری مطرح شد؛

انتقاد حبیب‌زاده از تاخیر در ابلاغ بودجه شهرداری به بدنه اجرایی

انتقاد حبیب‌زاده از تاخیر در ابلاغ بودجه شهرداری به بدنه اجرایی
افشین حبیب‌زاده در یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در تذکری گفت: شهرداري براساس ماده 67 قانون شهرداری‌ها مكلف است تا روز آخر دي ماه بودجه ساليانه خود را به شورای شهر پيشنهاد کند و شورا نيز بايد قبل از اسفند ماه هر سال ‌آن را رسيدگي و تصويب كند.
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب: ۱۹۱۷۲
Share
به گزارش اسکان نيوز، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران به تاخیر در ارائه لایحه بودجه سال 98 شهرداری تهران به دلیل تطبیق لایحه بودجه با برنامه سوم شهر اشاره کرد و افزود: در 12 اسفند ماه سال گذشته بودجه شهرداری تهران به تصویب رسید. طبق فرایند اجرایی، بودجه مصوب می بایست حداکثر پس از دو هفته بعد از تایید نهایی توسط فرمانداری ابلاغ می شد اما براساس اطلاعات واصله تاکنون بودجه سال 1398 به واحدهای اجرایی شهرداری تهران ابلاغ نشده است.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی به بیان عواقب تاخیر در ابلاغ بودجه شهرداری پرداخت و گفت: این امر موجب ایجاد مسائل  و مشکلاتی نظیر عدم رعایت انضباط مالی و بودجه‌ای، تاخیر در برگزاری مناقصات و به تبع آن انعقاد قرارداد بدون توجه به طی مراحل و شرایط قانونی، تاخیر در مبادله موافقت‌نامه‌ها و در نتیجه ایجاد مشکلات عدیده در بحث نظارت، کنترل فعالیت‌ها و اقدامات مربوط به پروژه‌ها، ایجاد وقفه در روند اجرای طرح‌های عمرانی به دلیل مشخص نبودن میران اعتبار ابلاغی و تخصیص یافته به هر پروژه، جذب نشدن به موقع بودجه و افزایش هزینه‌ها به دلیل دیرکرد هزینه برخی از پروژه‌ها و ... خواهد شد.

وی تاکید کرد: مسائل و مشکلات مذکور باعث ایجاد چالش در مدیریت شهری در سال جاری خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.