سارقان درهای قلعه سورک چهارمحال و بختیاری دستگیر شدند

سارقان درهای قلعه سورک چهارمحال و بختیاری دستگیر شدند
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: سارقان 4 درب قلعه تاریخی سورک از توابع شهرستان شهرکرد در کمتر از 12 ساعت شناسایی و دستگیر شدند.
پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: ۱۹۱۱۶
Share
اسکان نيوز: سرهنگ  محمدرضا محمدی‌مقدم، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: بدنبال کسب خبر از سوی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری مبنی بر سرقت 4 باب درب آلومینیومی قلعه تاریخی سورک بلافاصله واحد تجسس و اطلاعات یگان به محل اعزام شد.

وی افزود: در یک بررسی میدانی و محرز شدن سرقت 4 درب آلومینیومی و وجود آثار و علایم به جا مانده در محل سرقت از جمله جای کفش کار، تحقیق و تجسس از افراد محلی آغاز شد.

محمدی‌مقدم تصریح کرد: سپس با معرفی فردی با هویت معلوم در محل قلعه در شب سرقت و گرفتن شماره آن از مخبر، در تماس کارشناسان یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با وی و قرار ملاقات، در محل حاضر و در گفت و گو و اظهارات ضد و نقیض در شب سرقت و جای کفش به جا مانده و کفش های نامبرده محرز شدن سرقت آشکار و با انتقال وی به قلعه و مطابقت کفش و جای مانده بلافاصله به سرقت درب‌ها اعتراف و درخواست کمک و بخشش کرد.

وی بیان  کرد: پس از آن این فرد با محل اختفا درب‌ها در روستا دهنو از توابع شهرستان سفیددشت و فروش به شخص دیگر، در یک تماس تلفنی با پاسگاه دستگرد امامزاده از توابع شهرستان شهرکرد و حضور در محل و کسب دستور مقام قضایی 4 درب آلومینیومی سرقت شده کشف و ضبط و به همراه متهمان به مقام قضایی تحویل شدند.

محمدی‌مقدم اضافه کرد: سارق و فرد مالخر از سوی ماموران یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری دستگیر شده‌اند.
 
مرجع: میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.