کشف اسکلت‌های سه هزارساله قربانیان آئین‌های خاص، در انگلیس

کشف اسکلت‌های سه هزارساله قربانیان آئین‌های خاص، در انگلیس
ده‌ها اسکلت دوره نوسنگی از قربانیان آئین‌های خاص در منطقه‌ای با قدمت تقریبا سه هزار ساله واقع در «آکسفوردشایر» انگلیس کشف شد.
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: ۱۸۸۴۵
Share
اسکان نيوز: اجساد 26 نفر مردمان عصر آهن و دوره رم باستان در آکسفوردشایر» انگلیس یافت شد.

در میان اجساد کشف شده، جسد زنی با پاهای قطع شده و دستانی بسته در پشت سرش و فرد دیگری که سرش بین پاهایش قرار گرفته بود، دیده می شود.

همچنین مجموعه ای از اجسام دوره‌های زمانی مختلف به هنگام عملیات قراردادن لوله‌های آب در این مکان پیدا شد.

باستان شناسان معتقدند که اجساد کشف شده، متعلق به همان جامعه‌ای است که در خلق طرح اسب سفید «یوفینگتون» در تپه‌های اطراف این منطقه نقش داشتند.

«پائولو گوآرینو» از اعضا موسسه باستان شناسی «کاتسولد» در انگلیس گفت: این یافته‌ها، دریچه‌ای منحصر به فرد را به حیات و مرگ جوامعی باز می‌کند که ما صرفا اطلاعاتی در مورد بناهای تاریخی‌شان تنها در اختیار داریم.

وی افزود: نتایج تحلیل و بررسی این آثار دست‌ساز، استخوان حیوانات، اسکلت‌های انسانی و نمونه‌های خاک این مکان به ما کمک می‌کند به اطلاعات مهمتری در مورد تاریخ جوامعی دست یابیم که این زمین‌ها را سال‌های دور اشغال کردند.

نیل هولبروک، مدیر موسسه کاتسولد نیز گفت: این کشفیات، امکان تحقیق در مورد عقاید و خرافه‌های ساکنان منطقه آکسفوردشایر قبل از غلبه امپراطوری رم بر آن را فراهم می‌آورد.

وی افزود: مدارک موجود نشان می‌دهد که اجساد دفن شده در این گودال‌ها، احتمالا قربانیان انسانی مراسمی خاص بوده‌اند.

وی یادآور شد که این یافته‌ها، تفسیر ما در مورد گذشته را به چالش می‌کشد و ما را به تلاش برای فهم عقاید مردمی سوق می‌دهد که بیش از دو هزار سال پیش زیسته و مرده‌اند.
مرجع: سی ان ان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.