مدیرکل هواشناسی:

گستره فعالیت سامانه بارشی به 140 نقطه سیستان وبلوچستان رسید

گستره فعالیت سامانه بارشی به 140 نقطه سیستان وبلوچستان رسید
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز شدت و گستره مکانی فعالیت سامانه بارشی در استان گسترش یافت به طوری که تا امشب از حدود 140 نقطه بارندگی گزارش شد و بیشینه بارش‌ها به 83 میلی متر رسید.
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: ۱۸۷۵۶
Share
اسکان نيوز: محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همانطور که انتظار می‌رفت امروز فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان به اوج خود رسید و براساس آخرین اطلاعات دریافتی حداقل 140 نقطه استان را فرا گرفت که در نتیجه این فعالیت برخی رودخانه‌های محلی و معابر شهرها و روستاهای استان دچار آبگرفتگی شدند.

وی ادامه داد: این سامانه هم به لحاظ پوشش مکانی و‌ هم به لحاظ شدت ریزشی قوی ظاهر شد و ریزش‌های متوسط تا سنگین در پی داشت به طوری که میزان بارش‌ها در 30 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان به 30 میلی متر و بیشتر از آن رسید.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: از 17 ایستگاه بارش های 40 میلی متر و بیشتر از آن گزارش شده که بارش‌های هفت ایستگاه 50 میلی متر و بیش از آن بوده است.

حیدری اضافه کرد: هم اکنون بارش باران در برخی نقاط سیستان و بلوچستان نظیر مهرستان ادامه دارد و انتظار می‌رود ریزش‌ها به تناوب تا فردا در برخی نقاط استان ادامه یابد.

وی ادامه داد: اگر چه وقوع این بارش‌ها منجر به سیلابی شدن برخی معابر و رودخانه‌های شهرستان‌های سیستان و بلوچستان شد، اما با توجه به کسری بارش و وضعیت منابع آبی استان، بارندگی‌های کنونی تا حدودی به تقویت سفره‌های آب زیر زمینی و مخازن سدهای استان کمک می‌کند هر چند نمی‌تواند خشکسالی‌های گذشته را جبران کند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به وضعیت جوی پیش روی سواحل استان اشاره و عنوان کرد: علاوه بر انتظار بارش رگبار باران، رعد و برق و تگرگ بر روی دریا و سواحل جنوب استان، پیش بینی می‌شود با توجه به وزش باد شدید در این منطقه، دریای عمان متلاطم و توفانی باشد به‌طوری‌که ارتفاع موج به حدود 1.5 تا 2.5 متر و گاهی بیش از آن نیز برسد.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.