باوجود ابلاغیه قضایی

ساخت‌وساز بدون شناسه در لواسان همچنان ادامه دارد

ساخت‌وساز بدون شناسه در لواسان همچنان ادامه دارد
با وجود ممنوعیت هرگونه ساخت‌وساز بدون نصب تابلو شناسه ساختمان در لواسان استان تهران مشاهدات حاکیست برخی ساختمان‌های در حال ساخت این شهر همچنان فاقد این تابلو هستند.
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: ۱۸۶۶۳
Share
اسکان نيوز: عملیات عمرانی در برخی نقاط از جمله منطقه ویلایی‌نشین «سید پیاز» لواسان درحالی جریان دارد که تابلو شناسه مقابل ساختمان در حال ساخت آن مشاهده نمی شود.

 در برخی نقاط لواسان تعدادی از ساختمان های درحال ساخت و نیمه کاره همچنان وجود دارند و عکس‌های این ساختمان‌ها نیز موجود است.

ساخت‌وساز بدون شناسه کی ممنوع شد؟

محسن شریعتی، رئیس حوزه قضایی لواسانات حدود 2 ماه پیش با هدف مقابله با ساخت‌وسازهای بی رویه و بعضا غیرمجازی که از زمین خواری به کوه‌خواری هم رسیده‌اند دستور نصب تابلو مخصوص شناسنامه ساختمان را صادر و هرگونه ساخت‌وساز بدون نصب تابلو را ممنوع اعلام کرد.

وی در نامه‌ای ماموران انتظامی بخش لواسانات را مکلف کرد در صورت نصب نشدن تابلو مذکور یا ساخت طبقه اضافه بر مندرجات پروانه که در تابلو قید شده است ساخت‌وساز را متوقف کنند.

در متن دستورالعمل شریعتی آمده بود: نظر به این‌که اخیرا ساخت‌وساز‌های غیرمجاز زیادی در لواسانات صورت گرفته به منظور پیشگیری از جرم و جلوگیری از ساخت‌وساز‌های غیرمجاز و حفظ حقوق بیت‌المال هرگونه ساخت‌وساز در هر نقطه از لواسانات اعم از محدوده شهر‌ها، حریم شهر، روستا‌ها و اراضی کشاورزی بدون نصب تابلو مخصوص شناسنامه ساختمان که شامل شماره پروانه ساخت، مرجع صدور پروانه، تعداد طبقات و مهندس ناظر و غیره می‌شود، ممنوع است.

رئیس حوزه قضایی لواسانات در بخش دیگری از ابلاغیه نیز تاکید کرد: در صورت مشاهده ساخت‌وساز بدون نصب این تابلو حتی در مرحله خاکبرداری یا ساخت‌وساز طبقات اضافه بر پروانه که در تابلو مذکور قید شده، نسبت به توقف این ساخت‌وساز‌ها اقدام و نتیجه برای اقدامات قانونی به این حوزه قضایی اعلام شود.

وی ادامه داد: در صورت گزارش مردمی یا گزارش مراجع قانونی از قبیل شهرداری، جهاد کشاورزی و بخشداری در این خصوص نیز نسبت به اجرای دستور مذکور اقدام شود.

این مقام مسئول متذکر شد: با توجه به این‌که احتمال نصب تابلو‌های صوری یا درج مشخصات خلاف مندرجات پروانه توسط متخلفان وجود دارد مراجع صدور پروانه در این خصوص نظارت کنند و به محض مشاهده، مراتب را گزارش دهند.

اگر اجرا نشود، پیگیری می‌کنیم

اواخر هفته گذشته پس از مشاهده برخی ساختمان‌های در حال ساخت بدون تابلو در لواسان با رئیس حوزه قضائی لواسانات تماس گرفته شد که وی در پاسخ، گفت: اگر مشاهده شود ساخت‌وسازی بدون توجه به بخشنامه (نصب نشدن تابلو شناسه) انجام شود و عملیات عمرانی در این وضعیت توسط ماموران کلانتری متوقف نشده باشد، به طور قطع برخورد خواهیم کرد.

شریعتی افزود: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب تخلف را به دفتر اینجانب گزارش دهند تا پس از بازدید و بررسی دقیق، مساله پیگیری و اقدامات لازم انجام شود.

این مصاحبه با رئیس حوزه قضایی لواسانات روز چهارشنبه هفته گذشته انجام شد و روز جمعه (دیروز) نیز حجت‌الاسلام سیدسعید لواسانی، امام جمعه لواسانات در جریان خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه در این باره، گفت: آقای شریعتی (رئیس حوزه قضایی) تذکر دادند که بین مردم اعلام کنم اگر مشاهده کردند ساخت‌وسازی بدون تابلو شناسه در حال انجام است بی‌تفاوت نباشند و مراتب را به حوزه قضایی اعلام کنند تا رسیدگی شود.

لواسان با آب و هوایی کوهستانی یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات در 11 کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.