تالاب میقان اراک 100 درصد آبگیری شد

تالاب میقان اراک 100 درصد آبگیری شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: به واسطه بارش‌های اخیر در کشور و استان مرکزی تالاب میقان اراک به صورت 100 درصدی آبگیری شده است.
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: ۱۸۴۷۳
Share
اسکان نيوز: رضا میرزایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به شدت و حجم بارش‌های نوروزی در کشور و استان مرکزی افزود: این بارش‌ها منجر به آبگیری 100 درصدی تالاب میقان اراک شد به طوری که طی 40سال اخیر این حجم آبگیری مسبوق به سابقه نبوده است.

وی با تاکید بر این‌که حجم آبگیری کنونی تالاب در وضعیت عالی قرا دارد و حتی در صورت ادامه بارندگی‌ها مشکلی برای تالاب ایجاد نخواهد شد، گفت: این حجم آبگیری تاثیر مثبتی بر سفره‌های آب زیرزمینی خواهد داشت و این میزان ترسالی تالاب باعث می‌شود که در تابستان مشکلی در خصوص گردوغبار نداشته باشیم.

میرزایی در خصوص اثرات و خسارت‌های احتمالی بارش‌های اخیر در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان بیان کرد: خوشبختانه بارندگی دراین مناطق حفاظت شده استان مشکلی را برای حیات وحش ایجاد نکرد، اما خساراتی به ساختمان‌های قدیمی پاسگاه‌های محیط‌بانی وارده شده است به طوری که حدود 100 متر از دیواره‌های این پاسگاه‌های تخریب شده است.

وی با اشاره به نوروز و تخلفات در حوزه محیط زیست استان مرکزی گفت: خوشبختانه تخلف خاصی در حوزه شکار در نوروز در مناطق تحت مدیریت استان و محیط زیست بروز نکرده است و محیط بانان نیز روند پیشگیرانه را دنبال کردند.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.