توصیه سازمان ملی زمین و مسکن به هموطنان:

از معامله زمین بدون سند رسمی بپرهیزید

از معامله زمین بدون سند رسمی بپرهیزید
عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به این‌که عده‌ای از افراد در تعطیلات نوروزی از روحیه طبیعت‌گردی مردم سواستفاده کرده و زمین‌های دولتی را به اسم زمین‌های تفکیک شده به افراد می‌فروشند، از هموطنان خواست که بدون سند رسمی و تنها با مبایعه‌نامه به خرید زمین اقدام نکنند.
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۵۵
کد مطلب: ۱۸۳۷۰
Share
اسکان نيوز: مهدی ابراهیمی، عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: طبق قانون، سازمان ثبت و دفاتر اسناد رسمی مکلفند در تمامی معاملات زمین، از ادارات راه و شهرسازی استعلام بعمل آورند که هم حقوق دولت حفظ شود و هم منابع و منافع افراد به هدر نرود.

وی افزود: توصیه ما به تمامی افرادی که می‌خواهند به خرید زمین در نقاط مختلف اقدام کنند این است که این معاملات را حتما در دفاتر اسناد رسمی و با سند رسمی انجام دهند تا هم منافع مادی خود را به خطر نیندازند و هم دولت را به عنوان طرف دیگر این دعاوی دچار صرف وقت و هزینه نکنند.

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن، هم‌چنین از توسعه بانک اطلاعاتی زمین در سازمان ملی زمین و مسکن در سال گذشته و آرشیو بیش از ۲۰۰ میلیون صفحه عکس در این بانک اطلاعاتی خبر داد و گفت: در این حوزه سعی شده که بخش عمده‌ای از اطلاعات سازمان در بخش املاک و حقوقی را بومی کنیم و می‌توانیم به صراحت اعلام کنیم که در این بخش اتکایی به نقشه‌های گوگل نداریم و تمامی اراضی سازمان با بستر GIS جانمایی شده است.

وی پیش بینی کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در آینده نزدیک در حوزه GIS املاک تبدیل به برندی شود که قادر است نه تنها در مجموعه راه و شهرسازی بلکه در سایر بخش‌های فعال دولتی در حوزه جلوگیری از مفاسد و مبارزه با زمین خواری نقش فعالی ایفا کند.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.