خیابان تجریش به پیاده‌راه تبدیل می‌شود/ مسیرهایی از تجریش که برای گردشگران پیاده‌راه خواهد شد

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۶ | کد مطلب: ۱۷۷۲۲
خیابان تجریش به پیاده‌راه تبدیل می‌شود/ مسیرهایی از تجریش که برای گردشگران پیاده‌راه خواهد شد
بخش های مهم خبر
  • طرح پیاده راه حدفاصل میدان قدس و تجریش با بهترین مسیریابی برای عبور سواره در یک رینگ ترافیکی و مسیری ایمن برای پیاده‌ها در شمال تهران به اجرا می‌رسد.
اسکان نيوز: سیدحمید موسوی، شهردار این منطقه در نشست مشورتی با سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، سر کلانتر شمال تهران، معاون ترافیک پلیس راهور و روسا راهور مناطق ۱و۲۸، معاونان و مدیران شهری این منطقه با بیان مطلب فوق بر انجام مطالعات کاربردی که کمترین هزینه، زمان و بالاترین بهره وری را در اجرا پیاده راه تجریش داشته باشد تاکید کرد.

وی افزود: اجرا زیرگذر تجریش به دلیل موقعیت زمین شناسی منطقه و وجود بستری سنگی، رودخانه‌ای و وجود تاسیسات شهری و خط مترو بسیار زمان بر و پر هزینه است.

موسوی اجرا رینگ ترافیکی در محدوده تجریش به صورت دورانی با استفاده از مسیرهای جایگزین و سایر محورهای موازی را اولین اقدام در اجرایی شدن پیاده راه تجریش دانست.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: برای بهبود گردشگری منطقه باید از همه مدهای حمل و نقلی بهره بگیریم و نباید نگاه افرطی و تک بعدی به ترافیک داشته باشیم.

مسیرهای امن برای افراد پیاده طراحی شود

براساس گزارش میزان، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز با تاکید بر بازنگری در حمل ونقل شهری اجرا مسیرهای امن برای افراد پیاده را لازمه شهری ایمن دانست.

وی گفت: شهرتهران در حال حاضر نه خودرو محور است نه انسان محور و باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی ترویج داده شود.

وی اضافه کرد: بدلیل مشکلات ترافیکی شمال تهران و محدودیت معابر، این منطقه را به دو منطقه راهور تقسیم کرده‌ایم و ۳۰ درصد پتانسیل نیروی انسانی راهور در زمان پیک ترافیکی در این منطقه حضور پیدا می‌کند.
 
مرجع: چمدان