توضیحات معاونت ارتباطات شورای اسلامی شهر تهران درباره یک خبرسازی

توضیحات معاونت ارتباطات شورای اسلامی شهر تهران درباره یک خبرسازی
معاونت ارتباطات شورای شهر تهران در پی یک خبرسازی توضیحاتی را ارائه داد.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب: ۱۷۶۰۰
Share
اسکان نيوز: در پی انتشار خبری مبنی برخورد سخنگو شورای اسلامی شهر تهران با فردی در محل جلسات صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران، معاونت ارتباطات شورا برخود لازم می‌داند جهت احترام به افکار عمومی و اذهان شهروندان محترم تهران، مواردی را توضیح دهد:

1- تمامی ارکان شورای اسلامی شهر تهران به خصوص اعضا منتخب مردم و معاونت ارتباطات شورا تلاش خود را همواره بر احترام به خبرنگاران گرامی و کمک به شفافیت و انتشار دقیق اخبار شهری به عمل آورده است.

2- خبرنگاران جهت ورود به ساختمان شورا نیازمند ارائه معرفی‌نامه معتبر از رسانه متبوع خود هستند که پس از بررسی و تایید، شرایط ورودشان به شورا مهیا می‏‌شود و هیچ گونه امکانی برای ورود خبرنگاران بدون هماهنگی وجود ندارد.

3- فردی که ادعا خبرنگاری دارد تا این لحظه هیچ‌گونه معرفی نامه و سندی، دال بر خبرنگاری به شورا ارائه نکرده است و اساسا "روزنامه‌ای" با نام سرمایه‌گذاری که ایشان در برگه ادعا کرده خبرنگار آن است در هیچ یک از نهادهای مرتبط ثبت نشده و وجود خارجی ندارد.

4- قالب تهیه گزارش و صورتجلسه در شورا با متن برگه منتشر شده متفاوت است و در هیچ یک از موارد که نیاز به تهیه گزارش باشد، نماینده حراست در زیر برگه صورتجلسه اثر انگشت نمی‏زند. ضمن اینکه متن مذکور بر روی برگه یادداشت داخلی نوشته شده که هیچ‌گاه سندی رسمی در برگه یادداشت داخلی ثبت و نگهداری نمی‏شود.

5- به اذعان افراد حاضر در صحن، فرد مذکور با جناب آقای علی اعطا هیچ گونه مصاحبه‌ای نداشته است؛ بنابراین ادعا قبول نداشتن مصاحبه، از پایه بی‌اساس است.

6- علی اعطا، سخنگو شورای اسلامی شهر تهران در پی انتشار مطالب مورد نظر سعی کرد تا با سعه صدر و بررسی دقیق علت ایجاد این‌گونه فضاسازی را دریابد و با ارسال نامه‌ای به حراست شورا خواست تا نسبت به صحت برگه منتشر شده و مطالب مندرج در آن توضیحاتی را دریافت کند که تصویر نامه به پیوست ارائه شده است.

7- از حراست شورا خواسته شده تا چگونگی هماهنگی ورود به صحن شورا و هویت فرد مورد نظر بررسی شود که نتایج جامع و کامل آن پس از بررسی به همشهریان گرامی ارائه می‏‌شود.

در پایان لازم می‌دانیم تا تاکید کنیم حفظ احترام همه شهروندان گرامی و خصوصا خبرنگاران که راوی و ناظر فعالیت ها و چشم بیدار جامعه هستند برای اعضا و ارکان شورای اسلامی شهر تهران به عنوان یک اصل غیرقابل تغییر پذیرفته شده است و بر همه رعایت این اصل لازم و واجب است.

متن نامه سخنگو شورای اسلامی شهر تهران به حراست شورا 

بسمه تعالی

 جناب آقای محمدشفیع جلالوند

 رئیس محترم حراست شورای اسلامی شهر تهران

 با سلام و احترام؛

 در روزهاي گذشته در شبكه‌های اجتماعی، تصوير متن دست‌نويسی بر روی برگه‌های يادداشت داخلی شورا منتشر شده است، كه شرحی از حضور فردی به عنوان فعال رسانه‌ای در صحن شورا، مصاحبه وی با اينجانب و برخورد اداره حراست شورا با او را روايت می‌كند.

 در ذيل اين يادداشت، امضا و اثر انگشت آقاي مجيد كرامتی (از كارمندان اداره حراست شورا) و همچنين امضا و اثر انگشت ديگری به نام فرد مذكور در متن دست‌نويس، درج شده است.

 با توجه به طرح ادعاهايی نسبت به اينجانب -چنان‌كه در ادامه توضيح خواهم داد - محتوا اين يادداشت باعث ايجاد سئوالات و ابهاماتی در مورد اينجانب شده است و بعضا، به شبكه‌های اجتماعی معاند و ضد انقلاب خارج از كشور راه يافته است.

  و اما شرح ماوقع

   يك - در هفته اول دی ماه، در بازديدي كه از منطقه داشتم، شهردار محترم منطقه 19 گزارشي شفاهي مبني بر سورفتار و سوءاستفاده شخص مذكور با عناوين ساختگی به اينجانب ارائه كردند. گفته شد اين شخص با اين عناوين ساختگی، با برخي كسبه وارد گفت‌وگو شده است و دارای پرونده‌های متعدد است. اين شخص در زمان حضور اينجانب در محل شهرداري و بازديد، در ميان حاضران حضور داشت.

 بررسی‌های غيررسمی ديگر در رابطه با اين شخص، حاكي از سوابق درگيری‌های فيزيكی و مسائل ديگری در رابطه با ايشان بوده است؛ كه احتمالا جنابعالی از آن مطلعيد.

 دو- خبرنگاران گرانقدری كه در صحن شورا حضور پيدا می‌كنند، برای همه اهالی شورا شناخته شده هستند. اين‌كه چه كسانی هستند و از كدام رسانه‌ها می‌آيند، با هماهنگی معاونت ارتباطات شورا صورت می‌پذيرد.

  در تاريخ مذكور، پس از پايان مصاحبه اينجانب با يكی از شبكه‌های تلويزيونی، فرد نامبرده در يادداشت مذكور -كه به صحن وارد شده بود - درخواست مصاحبه كرد. پرسيدم خبرنگار كدام رسانه هستيد؟ در پاسخ، به يك كانال تلگرامی اشاره كرد. پاسخ دادم به عنوان سخنگو شورا، با كانال‌ها مصاحبه نمی‌كنم و صرفا با رسانه‌های رسمی گفت‌وگو می‌كنم و به راه افتادم. در همان حال، اين فرد با صدا بلند و ادبيات اهانت‌آميز، سخنانی گفت كه بازگو كردن آن ضرورتی ندارد. البته، نه بازگشتم و نه پاسخی دادم. اساسا گفت‌وگو و مصاحبه‌ای انجام نشد.

 در يادداشتي كه در ذيل آن، امضا يكی كاركنان حراست به چشم می‌خورد، آمده است: «جناب آقا علی اعطا پس از پايان مصاحبه اعلام داشتند كه اين مصاحبه را قبول ندارند.»

 اين سخن كذب محض است. اينجانب، نه در آن روز و نه در روز ديگری، مصاحبه‌ای با فرد نامبرده نداشته‌ام.

 اساسا مصاحبه‌ای انجام نشده است، چه برسد به اين‌كه آن را قبول داشته باشم يا قبول نداشته باشم! مابقی ادعا، تكليفش روشن است.

 سه - با توجه به گزارش‌هايی از سوابق اين فرد و حضور ايشان در قامت خبرنگار در صحن شورا، موضوع را به همكاران معاونت ارتباطات و امور بين‌الملل شورا و همچنين اداره حراست شورا شفاها منتقل كردم و خواهان بررسی نحوه ورود ايشان و مراقبت نسبت به هرگونه سوءاستفاده و مشكل آفريني احتمالي شدم.

  جناب آقا جلالوند

 چنان‌كه مستحضريد؛ آن‌چه بر روی كاغذ يادداشت داخلی شورا منتشر گرديده است، متني است كه ابهامات متعددی به لحاظ شكلی و محتوايی نسبت به آن مطرح است. مهمترين آن، ادعا خلاف واقع و البته مضحكي است، با مضمون «انجام مصاحبه از سوی اينجانب و قبول نداشتن مصاحبه، بعد از پايان مصاحبه!»

 شگفت‌آور اين‌كه، اين متن از سوی يكی از كاركنان اداره حراست، كه گويا جهت انجام امور اداری، در اداره حراست شورا اشتغال دارند، نوشته شده است. ايشان به امضا نامه بسنده نكرده‌اند، و اثر انگشت هم زده‌اند! و باز شگفت‌آور اين‌كه، ايشان مدعی است اين گزارش خلاف واقع به عنوان «تعهد از نامبرده بابت سروصدا و بی‌احترامی و اهانت در صحن» تنظيم شده است.

 نكته بسيار قابل تامل اين‌كه، روز گذشته فايل صوتي از گفت‌وگو آقا كرامتی (كارمند اداره حراست) و فرد نامبرده در شبكه‌های اجتماعی منتشر گرديده است. در اين فايل صوتی، فارغ از اين‌كه فضايی تصنعی به آن حاكم است، آقا كرامتی به ايشان می‌گويد: «می‌خواهم دست‌وپا شما را ببوسم بابت اين‌كه از شكايتت صرف‌نظر كردی و يك بچه 8 ساله ... را پدرش را حفظ كردی.»

 آيا انصراف از شكايت توسط فرد نامبرده، ارتباطي با اين گزارش خلاف واقع دارد؟  

شايسته است مقرر فرماييد در رابطه با اين موضوع كه؛

اولا باعث ايجاد ابهامات فراوان نسبت به اينجانب گرديده است، ثانيا برخی افراد بدون توجه به ابهامات شكلی و محتوايی نسبت به بازنشر آن در سطح وسيع اقدام نموده‌اند و اين امر موجب برخی سوبرداشت‌ها و قضاوت‌های نادرست نسبت به اينجانب شده است و ثالثا مورد سواستفاده در شبكه‌های اجتماعی معاند و ضدانقلاب واقع گرديده است، ضمن بررسی دقيق در اسرع وقت، توضيح روشنی ارائه گردد.

علی اعطا عضو هیات رئیسه و سخنگو شورای اسلامی شهر تهران  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.