هوش مصنوعی در خدمت بهبود تجربه مشتری

هوش مصنوعی در خدمت بهبود تجربه مشتری
به یمن ابتکارهایی که بهبود تجارب مشتریان را هدف گرفته‌اند، سازمان‌ها از هوش مصنوعی به‌عنوان ابزاری برای برنده شدن در موقعیت‌های تجاری استفاده می‌کنند.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۴
کد مطلب: ۱۷۵۹۲
Share
اسکان نيوز: مأموریت اصلی شرکت‌های امروزی، تقویت تجربه مشتری و همچنین شادتر کردن زندگی برای افرادی است که با آنها مراودات تجاری دارند.
 
مؤسسه پژوهشی Markets and Markets پیش‌بینی می‌کند که بازار هوش مصنوعی شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات از ۲۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸، به رقم ۱۹۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ رشد کند.

در گزارش مزبور آمده است که نیروهای محرکه اصلی برای این بازار شامل رشد پروژه‌های کلان‌داده‌ها، افزایش به‌کارگیری برنامه‌ها و خدمات مبتنی بر ابر و همینطور تقاضای روبه‌افزایش برای دستیارهای مجازی هوشمند است. عمده‌ترین مانع در این بازار نیز عبارت است از تعداد محدود متخصصان فناوری هوش مصنوعی.
 
در این کسب‌وکارها، روند به‌کارگیری هوش مصنوعی و تمرکز بیشتر بر تجربه مشتری، به یک هدف منجر می‌شوند؛ زیرا این شرکت‌ها برای ارائه تجربه بهتر به مشتریان خود، از تازه‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.
 
گفتنی است اگرچه هنوز هم از نظر برخی، هوش مصنوعی در آینده به بلوغ خواهد رسید، اما شرکت‌ها امروز از این فناوری بهره‌برداری می‌کنند و اتفاقاً برای شرکت‌ها وجه تمایز نیز به‌همراه داشته است.
 
برای مثال، شرکت Connexions Loyalty که ارائه‌دهنده خدمات بازاریابی در زمینه وفاداری مشتریان است، برای کمک به درک «چرایی» در پس تصمیم‌های مشتریان، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.
این شرکت از ترکیبی یک پلتفرم تحلیلی SAS و یک پایگاه داده گراف به‌عنوان بخشی از راهبرد هوش مصنوعی خود استفاده کرده و اکنون شاهد فوایدی همچون افزایش نرخ وفاداری مشتریان است.
   
مطابق این گزارش، شرکت فوق برای ساختاربندی داده‌های مربوط به مرورها و بازنویسی تماس‌های مربوط به مرکز تماس و همینطور دیگر داده‌های نوشتاری، از اجزای هوش مصنوعی همچون پردازش زبان طبیعی(NLP) استفاده می‌کند تا به‌گونه‌ای اثربخش به کاوش در منابع اطلاعاتی غنی بپردازد و از آنها بینش کسب نماید.
 
به عقیده بسیاری از متخصصان، اکثر تلاش‌ها برای به‌کارگیری هوش مصنوعی در حوزه تجارب مشتری، باید با تحلیل دقیقی از نیازهای مشتریان آغاز شود؛ چرا که در غیر اینصورت، از قابلیت خدمت‌رسانی به مشتریان برخوردار نخواهد بود.
 
مرجع: ایتنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.