طی ابلاغیه‌ای از سوی وزیر کشور

کرمانشاه رسما کلانشهر شد

کرمانشاه رسما کلانشهر شد
شهر کرمانشاه براساس نامه وزیر کشور خطاب به استاندار کرمانشاه با توجه به افزایش جمعیت آن به بیش از یک‌میلیون نفر در زمره کلانشهرها قرار گرفت.
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب: ۱۷۵۲۹
Share
اسکان نيوز: شهر کرمانشاه براساس نامه عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور خطاب به هوشن بازوند استاندار کرمانشاه با توجه به افزایش جمعیت آن به بیش از یک‌میلیون نفر در زمره کلانشهرها قرار گرفت.

در ابلاغیه وزیر کشور به استاندار کرمانشاه آمده است، با اشاره به آخرین سرشماری رسمی کشور در سال 1395 ناظر بر جمعیت  946 هزار و 651 نفری شهر کرمانشاه و با توجه به آخرین برآورد جمعیت در شهر مذکور توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه در دی‌ماه سال‌جاری و گزارش جمعیت یک‌میلیون و 7 هزار و 18 نفری این شهر، اعلام کرد: شهر کرمانشاه در زمره کلانشهرهای کشور قرار گرفته است. 

براساس مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در تاریخ 31 فروردین‌ماه سال 1388 با موضوع تعریف مجموعه شهری و تبیین شاخص‌های آن، در صورتی که جمعیت شهر مرکزی هر مجموعه شهری، یک‌میلیون نفر و یا بیشتر باشد، مجموعه شهری مذکور منطقه کلانشهری نامیده می‌شود.

همچنین با توجه به تبصره 2 ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده، درصورتی که جمعیت شهر، ‌یک‌میلیون نفر و یا بیشتر باشد شهر مذکور کلانشهر نامیده می‌شود.

گفتنی است، پیش از این هشت شهر مشهد، قم، شیراز، اصفهان، اهواز، تبریز، تهران و کرج به عنوان کلانشهر شناخته شده که با تعیین کرمانشاه به عنوان کلانشهر، تعداد کلانشهرای کشور، به 9 شهر رسید.
 
مرجع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.