نهایی شدن برند ملی گردشگری ایران پس از ۲۰ سال/ برند در انتظار تایید ۵ وزارتخانه و یک نهاد

نهایی شدن برند ملی گردشگری ایران پس از ۲۰ سال/ برند در انتظار تایید ۵ وزارتخانه و یک نهاد
معاون گردشگری کشور از ایجاد سازوکار حمایتی پروژه برند ملی گردشگری کشور با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط خبر داد و گفت: به زودی تفاهم‌نامه میان دستگاه های اجرایی مرتبط امضا و پروژه به صورت فراملی پذیرفته می‌شود و اقدامات ارتباطی آن شکل خواهد گرفت.
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: ۱۷۴۵۹
Share
اسکان نيوز: ولی تیموری، معاون گردشگری مهمترین هدف این پروژه را معرفی محصولات و خدمات متمایز گردشگری ایران به مخاطبان در خارج کشور برای جذب حداکثری گردشگران دانست و گفت: برنامه ریزی برای پروژه ایجاد «برند ملی گردشگری» در بازه زمانی یکساله از مهرماه ۱۳۹۷ تا مهرماه ۱۳۹۸ صورت گرفته و اقدامات مختلفی در این راستا انجام شده است.
 
او افزود: از ۲۰ سال گذشته همواره تلاش بر این بوده است تا یک شعار و یک لوگو به عنوان برند ملی گردشگری ایران طراحی و انتخاب شود؛ در همین راستا فراخوان های مختلفی برای رسیدن به طرح مورد نظر اعلام شده که بی نتیجه بوده است.

او خاطر نشان کرد: پروژه برند ملی گردشگری در پی ایجاد گردشگری فاخر و ممتاز است و در واقع سند تحول در این حوزه به شمار می‌رود. در حال حاضر شرکت در نمایشگاه‌های خارجی و بین‌المللی بدون استراتژی توسعه برند یا توسعه فاخر انجام می‌شود و این موضوع جز هدر رفت سرمایه به دنبال ندارد زیرا اکوسیستم گردشگری ممتاز در پس آن وجود ندارد و در نتیجه هزینه بازگشت ندارد؛ در حالی که با اجرای این پروژه هزینه به سرمایه‌گذاری تبدیل می شود و در واقع این پروژه نوعی سرمایه‌گذاری برای حفظ هزینه های سازمان و کشور است.

معاون گردشگری کشور با بیان این‌که سیستم گردشگری با اهدای نشان ملی گردشگری به صورت ممتاز تعریف و ارائه می‌شود، خاطر نشان کرد: ایجاد برند ملی گردشگری منجربه شکل‌گیری اقتصاد ممتاز می‌شود در این شرایط خدمات‌دهندگان در حوزه گردشگری تلاش می‌کنند تا اقتصاد ممتاز داشته باشند و خدمات ممتاز گردشگری را ارائه می دهند؛ در سایه اقتصاد ممتاز مسیر توسعه ایجاد و هموار می شود؛ همچنین کالاها و محصولات فاخری که امکان بازاریابی ندارند با اقتصاد ممتاز حمایت شده و ارتقاء پیدا می کنند.

او تاکید کرد: برای ایجاد اقتصاد ممتاز فقط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متولی نیست بلکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما باید نشان و برند ملی را پذیرفته و با آن همراهی کنند.

تیموری بزرگترین اقدام در معاونت گردشگری در ماه‌های اخیر برای ایجاد برند ملی گردشگری را قرارگرفتن این وزارتخانه‌ها در کنار یکدیگر دانست و افزود: پروژه ایجاد برند ملی گردشگری با  ۸ زیر پروژه به مرحله اجرا خواهد رسید.

به گفته این مقام مسئول تعیین استراتژی و هویت بصری برند گردشگری کشور، جریان سازی موضوع برند گردشگری میان فعالان حوزه صنعت گردشگری، تدوین ضوابط و شرایط احراز و دریافت برند در حوزه‌های گوناگون خدمات گردشگری، آماده‌سازی اقلام بازاریابی و لانچ برند گردشگری، لانچ و جریان‌سازی برند گردشگری در میان مشتریان و مردم، تجربه‌سازی برند در تورهای ورودی ایران، توانمندسازی بنگاه‌ها در راستا تبدیل شدن به ملکه‌های صنعتی، برگزاری جلسات معرفی پروژه به مدیران و ذی‌نفعان  ۸ زیرپروژه این طرح به شمار می‌رود.

معاون گردشگری کشور به برگزاری جلسات متعدد با سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله سازمان توسعه تجارت، سازمان صداوسیما و ذی‌نفعان حوزه گردشگری در این خصوص اشاره کرد.

او ایجاد سازوکار حمایتی از پروژه برند ملی گردشگری را مهمترین بخش پروژه عنوان کرد و گفت: اسفند ماه آینده تفاهم‌نامه چهار وزارتخانه امضا خواهد شد و این سرفصلی است که تحقق پروژه را حمایت می‌کند زیرا پروژه فراملی پذیرفته خواهد شد و اقدامات ارتباطی آن شکل خواهد گرفت.

تیموری با برشمردن فرآیند اجرایی کار تدوین سند و برند ملی گردشگری تاکید کرد: از نیمه دوم سال آینده جریان‌سازی‌های ملی و بین‌المللی پروژه برند ملی گردشگری با حضور در نمایشگاه‌ها آغاز می شود و اوج این پروژه به عنوان محور معرفی ایران در نمایشگاه اکسپو دوبی ۲۰۲۰ خواهد بود. در ۶ ماه دوم سال آینده نیز از برند ملی گردشگری در نمایشگاه‌های پیش‌رو به صورت آزمایشی استفاده خواهد شد.
 
 
مرجع: چمدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.