همزمان با جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران و نوروز ۹۸:

 جشن نور در تهران برگزار می شود

 جشن نور در تهران برگزار می شود
همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و به مناسبت ایام نوروز سال ۹۸، جشن نور توسط سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود.
پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: ۱۷۳۴۲
Share
اسکان نيوز: یاسر جعفری، معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برگزاری جشن نور تهران با دو رویکرد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و استقبال از بهار ۹۸، گفت: در نظر داریم در برپایی این جشن، به جای تکرار نمونه های مشابه قدیمی و غربی ، از مدل های ایرانی و مطابق با فرهنگ ملی ومذهبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: طراحی های این جشن بر اساس نقش مایه های نجد ایرانی که در واقع فلات وسیعی در آسیای جنوب غربی که شامل قفقازیه، ترکستان، افغانستان و ایران کنونی و همچنین آیین های سرور و شادی ملی و مذهبی خواهد بود.

جعفری با اشاره به جشن های ملی و مذهبی ادامه داد: جشن های ملی شامل نوروز همراه با طبیعت، یلدا و جشن مهرگان و ... می شود و اعیادی همچون فطر ، قربان، غدیر و ... نیز از جمله جشن های مذهبی محسوب می شوند.

معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه برای رسیدن به طرح های درخور اکران در سطح شهر تا کنون ۲۶ جلسه مشاوره و ارزیابی برگزار شده است، گفت: ۲۰ شرکت و ۹ شخص حقیقی و هنرمند برای ارائه طرح به این جشن حضور یافته اند و تا کنون ۱۱۳ طرح ارئه شده است.

وی با بیان اینکه از میان طرح های پیشنهادی، حدود ۳۹ طرح برای اکران پذیرفته شده است، افزود: پس از ارزیابی صاحب نظران حوزه نور طرح های انتخاب شده با موضوع انقلاب، طی روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن ماه اکران می شوند.

به گفته جعفری، به دلیل تلاقی دهه فجر امسال با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، اکران طرح های نوری فقط روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن انجام می شود.

طرح های نوری منتخب با موضوع استقبال از بهار از دهم تا پانزدهم اسفند ساخته و اکران می شوند، معاون فنی سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان این مطلب، گفت: طرح های نوری با موضوع استقبال از بهار ۹۸ پس از جانمایی تا پایان ایام نوروز در نقاط مشخص شده اکران می شوند.

جعفری به اماکن موردنظر برای اکران طرح های جشن نور اشاره کرد و ادامه داد: اکران نقش مایه های آیین های ملی و مذهبی در سه نقطه متمرکز است. بوستان ملت به عنوان سایت اصلی جشن نور تهران، میدان گاه امام حسین (ع) و خیابان برادران مظفر سه نقطه در شهر هستند که به صورت متمرکز جشن نور در آنها برگزار خواهد شد.

 وی با تاکید بر اینکه اکران ویدئو مپینگ روی برج آزادی به مدت سه شب از دیگر اقدامات سازمان زیباسازی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، افزود: سازمان زیباسازی شهرتهران علاوه بر اجرای ویدئو مپینگ روی برج میلاد و نمای تاتر شهربه مناسبت ایام نوروز، معابر اصلی همچون محور آزادی، انقلاب، ستارخان، شریعتی و ولیعصر را آذین بندی می کند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.