سومین جلسه دادگاه متهمان پرونده بانک سرمایه آغاز شد

سومین جلسه علنی دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده مدیران بانک سرمایه در دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی آغازشد.
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب: ۱۷۲۸۵
Share
اسکان نيوز: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی آغاز شد.

قرار است در این جلسه، آخرین دفاعیات از متهمان اخذ شود.

تا کنون دو  جلسه رسیدگی به پرونده اتهامات علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه و وزیر دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق حقوقی بانک سرمایه  برگزار شده است. در جلسه اول، اتهامات علی بخشایش قرائت و این متهم به دفاع از خود پرداخت.

در جلسه دوم که هفته گذشته برگزار شد، پرویز کاظمی هم از خود دفاع کرد. در جلسه قبلی اعلام شد که متهم ردیف سوم به دلیل گواهی پزشکی در بیمارستان بستری شده است. به این متهم فرصت قانونی برای ارائه گواهی پزشکی قانونی از سوی دادگاه ارائه شده است، در صورتی که متهم نتواند گواهی پزشکی خود را به دادگاه ارائه کند، وثیقه اش لغو خواهد شد.

بر اساس کیفرخواست صادره، علی بخشایش فرزند روح الله به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی فرزند درویش به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی فرزند غلامرضا به اتهام مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت در امانت پای میز محاکمه قرار گرفته‌اند.

سه متهم پرونده بانک سرمایه در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد هستند.  
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.