معاون معماری و شهرسازی مطرح کرد:

چاره‌اندیشی برای رفع مشکلات ترافیکی در استان البرز/ کنترل رشد بی‌رویه جمیعت و مهار ترافیک شهری

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: ۱۷۲۳
Share
  • معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات ترافیکی در استان البرز، یکی از مهمترین دلایل معضلات ترافیکی را در استان البرز، رشد بی‌رویه جمعیت برشمرد.

اسکان نيوز: پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه استان البرز دارای محورهای مواصلاتی بسیار مهم است، گفت: روزانه ترددهای بسیاری در محورهای این استان صورت می‌گیرد و همین امر مشکلات ترافیکی را افزایش داده است.
 
وی وجود خودروهای تک سرنشین را از دیگر معضلات دانست و افزود: توسعه فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید به درستی در بین مردم نهادینه شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کثرت تردد این خودروها علاوه بر معضلات ترافیکی در آلوده کردن هوا و محیط زیست تأثیرات بسیار زیادی را دارد، خاطرنشان کرد: باید با توجه به این موضوعات معضلات ترافیکی در این استان را هرچه سریع‌تر برطرف کنیم.
 
حناچی بیان داشت: هم اکنون رشد جمعیت در این استان به درستی صورت نگرفته است و براساس استانداردها نیست لذا همین امر مشکلات بسیاری را برای استان ایجاد کرده است.
 
وی با اشاره به انکه برای رشد جمعیت باید بسترها نیز فراهم شود، افزود: تنها رشد جمعیت را نباید داشته باشیم بلکه این رشد جمعیت نیازمند توسعه خدمات‌رسانی‌ها و ارتقای بسترهای لازم از جمله توسعه راه‌ها، توسعه حمل و نقل عمومی، ‌ارتقای فضاهای سبز و ... است.
 
حناچی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه در شریان‌های اصلی بین کرج ـ تهران روزانه ۲۲۰ هزار تردد خودرو انجام شود، ‌گفت: وجود شبکه‌های ریلی مترو سبب شده است که ترافیک در محورهای این استان تا حدودی کمتر شود.
 
در این مراسم از خدمات ابوالفضل باقرنیا قدردانی و تقی رضایی به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز معرفی شد.
مرجع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.