رئیس انجمن انبوه‌سازان کرمانشاه عنوان کرد:

ارجاع 95 درصد پرونده‌های ساخت‌وساز در کرمانشاه به کمیسیون ماده 100/ بافت فرسوده به حال خود رها شده

ارجاع 95 درصد پرونده‌های ساخت‌وساز در کرمانشاه به کمیسیون ماده 100/ بافت فرسوده به حال خود رها شده
رئیس انجمن انبوه‌سازان کرمانشاه گفت: درحالی‌که در شهری همچون تهران تنها 5 تا 10 درصد پرونده‌های ساخت‌وساز به کمیسیون ماده 100 می‌رود، این میزان در کرمانشاه 95 درصد است.
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: ۱۶۹۹۵
Share
اسکان نيوز: منصور طاقه‌ای، رئیس انجمن انبوه‌سازان کرمانشاه در نشست هم‌اندیشی انبوه‌سازان و سازندگان مسکن کرمانشاه با شهردار، با اشاره به وجود 25 پارامتر در حوزه رونق ساخت‌وساز، اظهار کرد: هرچند بسیاری از این پارامترها استانی نیست، اما در کرمانشاه مشکلاتی در حوزه مسکن داریم که فقط مختص این استان است.

وی فرآیند طولانی صدور پروانه و پایان کار را از اصلی‌ترین مشکلات انبوه‌سازان کرمانشاه دانست و گفت: این مشکل در کرمانشاه به معضلی برای انبوه‌سازان و سازندگان مسکن تبدیل شده که باید برای آن چاره‌اندیشی کرد.

رئیس انجمن انبوه‌سازان کرمانشاه در ادامه به آمار بالا ارجاع پرونده‌های مربوط به تخلفات ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 اشاره کرد و گفت: از هر 100 پرونده ساخت‌وساز در کرمانشاه 95 پرونده به کمیسیون ماده 100 ارجاع می شود، حتی گاها یک پرونده دوبار به این کمیسیون ارسال می‌شود، این در حالیست که در استانی همچون تهران تنها 5 تا 10 درصد پرونده‌های ساخت‌وساز به کمیسیون ماده 100 می‌رود.

وی تاکید کرد: باید آسیب شناسی کنیم که چرا آمار پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده 100 در کرمانشاه تا این حد بالاست، البته انگیزه شهرداری برای کسب درآمد می تواند مهمترین دلیل آن باشد.

طاقه‌ای بابیان این‌که باید بندناف شهرداری از ماده 100 بریده شود، گفت: تا زمانی که شهرداری به ماده 100 نگاه کسب درآمدی و جبران کسری بودجه دارد، همچنان این مشکل پابرجا خواهد بود.

وی در ادامه به عدم ثبات مدیریتی در شهرداری کرمانشاه طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: وقتی می‌بینیم عمر مدیریت یک شهردار در کرمانشاه بیشتر از یک سال نیست و از سوی دیگر شهردار فرصتی برای آشنایی با مشکلات و رفع آن‌ها و نیز اجرا برنامه‌های خاص خود را ندارد، نباید انتظار مرتفع شدن این مشکلات را داشته باشیم.

 رئیس انجمن انبوه‌سازان کرمانشاه همچنین بااشاره به مشکلات بافت فرسوده کرمانشاه، عنوان کرد: بافت فرسوده کرمانشاه 25 سال است  به حال خود رها شده و طی این مدت حتی 10 پلاک هم در بافت فرسوده‌ای همچون محله فیض‌آباد ساخته نشده است. هیچ‌کس هم نمی‌تواند برای بازسازی به آن ورود کند، چراکه مشکلات بسیاری در این قسمت داریم.

وی افزود: دولت می‌خواهد در سال آینده دو هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده بسازد، در حالی‌که ما هنوز ضوابط مختص بافت فرسوده را نداریم.

طاقه‌ای در ادامه یکی از دلایل رکود در بازار ساخت‌وساز مسکن در کرمانشاه را عدم نیاز به ساخت‌وسازهای جدید دانست و گفت: در سال‌های اخیر مشکل بیکاری در کرمانشاه به‌گونه‌ای شده که به استانی مهاجر فرست تبدیل شده‌ایم و هرسال از جمعیت کرمانشاه کم می‌شود و وقتی جمعیت ما رشد نداشته باشد، به مسکن جدید نیز نیازی نیست.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.