سرپرست معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی اردبیل:

مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی اردبیل رفع می‌شود

مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی اردبیل رفع می‌شود
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از حل مشکل بیمه هنرمندان صنایع دستی و احصا لیست متقاضیان خبر داد.
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: ۱۶۹۹۳
Share
اسکان نيوز: ملکه گلمغانی‌زاده، سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح دوشنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: در حال حاضر لیست صنعتگران واجد شرایط و افرادی که بیمه آن‌ها قطع شده است، احصا می‌شود.

 او افزود: بعد از نهایی شدن لیست متقاضیان با اطلاعات کامل از جمله کارت مهارت و پروانه تولید، این لیست به سازمان میراث فرهنگی ارسال می‌شود تا سهمیه بیمه برای این افراد درخواست شود.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: سهمیه بیمه یا به شکل بیمه روستایی شامل بیمه بازنشستگی و یا بیمه تامین اجتماعی شامل بازنشستگی و خدمات درمانی است که از سوی سازمان درخواست و کسب سهمیه خواهد شد.

گلمغانی‌زاده با تاکید به این‌که بیمه روستایی با وجود عدم برخورداری از خدمات درمانی به مراتب محاسنی در دوران بازنشستگی دارد، اضافه کرد: افرادی که فعال صنایع دستی و متقاضی بیمه هستند می توانند به معاونت صنایع دستی اداره کل مراجعه و مدارک خود را تحویل دهند.

او تاکید کرد: در پوشش بیمه هنرمندان، محدودیتی برای رشته‌های صنایع دستی نداریم و از هر رشته‌ای تقاضایی به دست ما برسد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.