آیا پل گیشا پیاده راه می‌شود ؟/دلیل کندی پروژه

آیا پل گیشا پیاده راه می‌شود ؟/دلیل کندی پروژه
چند سالی است که قرار است تکلیف پل گیشا مشخص شود. زمانی قرار بود این پل جمع‌آوری شود و مدتی بعد اعلام شد این پل به پیاده‌راه سبز پایتخت تبدیل می‌شود اما هنوز تصمیمی برای پل گیشا گرفته نشده است.
پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب: ۱۶۵۷۱
Share
به گزارش اسکان نيوز ،چند سال پیش مدیران وقت شهری بر اساس مطالعاتی که بر روی پل‌های فلزی شهر انجام دادند به این نتیجه رسیدند که پل گیشا به دلیل قدمتش باید برچیده شود.

قرار بود زیرگذری که جایگزین این پل می‌شود در فاصله کوتاهی به بهره‌برداری رسد اما از آن زمان تاکنون هنوز در خصوص این پل تصمیم‌گیری نشده است.

مدیران جدید شهر معتقدند می‌توان این پل قدیمی را تبدیل به پیاده‌راه کرد .به گفته احسان نوش آبادی، مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران  قرار بود در ایام نوروز ۹۷ این پل تخریب شود، اما براساس بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، این اقدام تنها منجر به افزایش ضایعات می‌شود.

او ادامه می‌دهد: این پل یادمان ۴۰ سال گذشته است و محله گیشا همیشه با آن شناخته شده است، باتوجه به حفظ المان‌های شهری و براساس مهندسی ارزشی، قرار شد از این پل به عنوان المان شهری استفاده شود و گیشا به یک محله زیست‌پذیر تبدیل شود. این پل تحت عنوان یک رابط محله گیشا را از شمال، به جنوب جلال‌آل‌احمد خواهد کرد. این پروژه قرار است، چیزی شبیه پل طبیعت در اراضی عباس آباد باشد.

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران هم در خصوص سرانجام پل گیشا به اسکان نيوز  می‌گوید: مطالعه برای قسمتی از این پل که تبدیل به پیاده‌راه شود، در حال انجام است اما هنوز نهایی نشده است. طرحی دنبال می‌شود که بخشی از این پل، همانند پل طبیعت به محلی برای تردد پیاده‌ها تبدیل شود اما پروژه اصلی، پروژه زیرگذر است که در حال اجراست. این محدوده ظرفیت تبدیل به پیاده‌راه را دارد چون در کنار آن، دانشگاه، بیمارستان، فضاهای تجاری و مسکونی قرار دارد اما همچنان در خصوص آن تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او در خصوص این‌که چرا پروژه زیرگذر به کندی پیش‌ می‌رود، توضیح می‌دهد: کار در این محدوده به دلیل تراکم و حجم بالا عبور و مرور بسیار دشوار است. راهنمایی و رانندگی محدودیت‌های زمانی زیادی برای فعالیت عمرانی در این بخش گذاشته است و عملا از 24  ساعت، تنها 4 ساعت اجازه فعالیت و تردد کامیون و خودروهای سنگین وجود دارد، درحالی‌که به دنبال‌ راه‌های جایگزین برای استفاده از زمان بیشتر هستیم اما با همین روند 12 تا 15 ماه پروژه به اتمام می‌رسد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.