مدیر کل تقسیمات وزارت کشور:

شتاب‌زدگی در تبدیل روستاها به شهر بدترین آسیب به حیات اجتماعی و نظام تصمیم‌گیری است

شتاب‌زدگی در تبدیل روستاها به شهر بدترین آسیب به حیات اجتماعی و نظام تصمیم‌گیری است
مدیر کل تقسیمات وزارت کشور گفت: شتاب‌زدگی در تبدیل روستاها به شهر بدترین آسیب را در آینده به حیات اجتماعی ونظام تصمیم‌گیری می‌زند.
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب: ۱۶۰۴۲
Share
اسکان نيوز: جلالی، مدیر کل تقسیمات وزارت کشور در حاشیه بررسی وضعیت سه روستا و دهستان چهاردولی اسدآباد برای تبدیل شدن به شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بررسی میدانی وانجام کار کارشناسی در زمینه وضعیت اجتماعی روستاهایی که در آستانه تبدیل شدن به شهر هستند از سیاست های اصلی وزارت کشور است.
 
وی با بیان این‌که هدف از تقسیمات صرفا تبدیل روستا به شهر نیست، افزود: تبدیل وضعیت یک ابزار برای توسعه بیشتر بوده و در صورتی که کارشناسان وزارت کشور تشخیص بدهند این کار انجام خواهد شد.
 
جلالی تصریح کرد:در غیر این صورت به طور قطع دولت به دنبال تبدیل روستاها به شهر نیست چرا که این کار در آینده خسارت جبران‌ناپذیری به حیات اجتماعی روستاها می زند.
 
وی از تدوین و اجرا طرح نظام درجه‌بندی روستاها و توجه به آن‌ها  به جا افزایش شهرهای جدید خبر داد و یادآور شد: دولت در این طرح روستاهایی که جمعیت بالایی دارند و دارای پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالقوه هستند را ویژه کمک می‌کند.
 
جلالی تصریح کرد: نباید طوری برخورد کنیم که بعد از چند سال روستاییان از انجام این کار پشیمان و وضعیت بدتر و موجب فرار روستائیان به کلان شهرها شود.
 
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی هم از نهایی شدن تبدیل روستاهای چنار سفلی ،مزرعه بید و جنت آباد به شهر خبر داد و تصریح کرد:نامه نگاری ها و مکاتبات اولیه انجام شده واین آخرین بررسی میدانی کارشناسان وزارت کشور است.
 
اکبر رنجبرزاده همچنین از تبدیل شدن دهستان چهادولی با 27 روستا و 11 هزار نفر جمعیت به بخش خبر داد و اظهار کرد: طرح مطالعاتی این منطقه هم در دستور کار کارشناسان وزارت کشور قرار دارد.
 
گفتنی است؛ روستا چنار سفلی با 5 هزار نفر جمعیت، و روستاهای جنت آباد و مزرعه بید با جمعیت چهار هزار نفر از روستاهایی است که قرار است به شهر تبدیل شود.
 
شهرستان اسدآباد  دارای دو بخش مرکزی و پیرسلمان و دو شهر اسدآباد و آجین با جمعیت بیش از 100 هزار نفر است.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.