تخریب آثار تاریخی توسط دستگاه‌های دولتی!

تخریب آثار تاریخی توسط دستگاه‌های دولتی!
مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان این‌که تخریب آثار تاریخی غیرقابل توجیه است،گفت: از دانشگاه علوم پزشکی کرمان درخواست می‌شود تکه‌های تخریب شده سردر تاریخی بیمارستان شهید باهنر کرمان را جهت احیا و بازسازی مجدد به میراث فرهنگی تحویل دهد.
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۰
کد مطلب: ۱۵۵۹۶
Share
اسکان نيوز: محمدمهدی افضلی، مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر این‌که تخریب آثار تاریخی توسط دستگاه‌های دولتی افزایش یافته است، افزود: در این خصوص تخلفات بخش خصوصی به مراتب کمتر است.

وی با بیان این‌که میراث فرهنگی به تنهایی نمی‌تواند از  7000 بنا تاریخی و محوطه باستانی شناخته شده در سطح استان پهناور کرمان مراقبت کند، تصریح کرد: از تشکل‌های مردم نهاد و دوستدارن میراث فرهنگی و جوامع محلی درخواست می‌شود دراین زمینه حساسیت  بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوضه های مرتبط به یگان‌های حفاظت میراث فرهنگی اطلاع رسانی کنند.

مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه با انتقاد از تخریب سر در تاریخی بیمارستان شهید باهنر کرمان، تاکید کرد: در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخگو باشد و با فرد یا افرادی که سهوا یا عمدا اقدام به تخریب این اثر کرده‌اند به شدت برخورد کند.

افضلی با بیان این‌که تا این لحظه پاسخ روشنی از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص علل تخریب سر در تاریخی بیمارستان شهید باهنر کرمان ارائه نشده است، افزود: باید تکه‌های تخریب شده سر در مذکور به میراث فرهنگی تحویل شود تا در صورت امکان اقدام به احیا و بازسازی آن شود.

وی با تاکید بر این‌که تخریب آثار تاریخی غیرقابل توجیه است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده دیگر شاهد تکرار این قبیل اقدامات از سوی دستگاه‌های دولتی و یا غیردولتی نباشیم.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.