باید بیش از پیش به آثار تاریخی چندهزار ساله بستک توجه شود

باید بیش از پیش به آثار تاریخی چندهزار ساله بستک توجه شود
رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان بستک گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی به مرکزیت روستا چاه بنارد احداث می‌شود.
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: ۱۵۵۷۷
Share
ااسکان نيوز: ماشاالله خنجی، رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری شهرستان بستک با اشاره به این‌که دربحث میراث فرهنگی با وجود آثار تاریخی چندهزار ساله در روستا فاریاب بستک که قدمت تاریخی دارد بر شناسایی آثار تاریخی در سطح روستا تاکید کرد.

وی با تاکید بر تعمیر، مرمت و بازسازی آثار تاریخی، اظهار کرد: باید در بحث صنایع دستی به سمت ساماندهی مشاغل خانگی و برگزاری آزمون صنایع دستی و ایجاد مرکز آموزش تخصصی اشتغال خانه صنایع دستی پیش رویم.

خنجی اضافه کرد: در بحث گردشگری  آسیاب دامن باید به منطقه گردشگری تبدیل شود و اقامتگاه بوم گردی و طرح سفره خانه سنتی ایجاد شود تا از ظرفیت گردشگری آن بهره لازم ببریم.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بستک گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی به مرکز روستا چاه بنارد احداث می‌شود.

خنجی افزود: با هدف حمایت و ایجاد اشتغال با همکاری بخشدار بخش مرکزی و دهیاران بازارچه دائمی صنایع دستی به مرکزیت روستا چاه بنارد راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در این بازارچه محصولات تولیدی صنایع دستی بومی در سطح شهرستان بستک به فروش خواهد رسید، افزود: این بازارچه در مساحت 2 هزار متر مربع و ۴۰ غرفه در رشته‌های بومی و غیربومی راه‌اندازی می‌شود.

خنجی تاکید کرد: با راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی چاه بنارد برای ۴۰ نفر ایجاد اشتغال می‌شود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.