موافقت مونسان با استعفا ۲ معاون خود

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱ | کد مطلب: ۱۵۳۶۶
موافقت مونسان با استعفا ۲ معاون خود
بخش های مهم خبر
  • رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با استعفا رییس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های این سازمان موافقت کرد.
اسکان نيوز: محمد خیاطیان، معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  امروز سه‌شنبه (۱۵ آبان‌ماه) در نامه‌ای به حسین تاجیک، معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها و سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری ـ، موافقت رییس سازمان میراث‌فرهنگی با استعفا آن‌ها را اعلام کرد.

در متن یکی از این نامه‌ها آمده است: «در راستا اجرا اصلاحیه قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب  ششم شهریور ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، ضمن موافقت معاون محترم رئیس‌جمهور و رییس سازمان با استعفا جنابعالی، بدینوسیله از زحمات شما در طول تصدی و تلاش خستگی‌ناپذیر، اخلاص، تدبیر  و تعهد و هرآنچه مایه توفیق خدمت در این سال‌ها شده تقدیر و تشکر می‌شود.»

سیدمحمد بهشتی نیز اظهار کرد: اواخر شهریورماه براساس قانون بازنشستگی استعفا خود را به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داده بودم، اما هنوز منتظر انتخاب جانشین این سمت هستم تا بتوانم از پژوهشگاه بروم.

او با بیان این‌که قانونا فقط تا ۲۴ آبان می‌تواند در پست دولتی خود باقی بماند، ادامه داد: از زمان نوشتن استعفایم هر روز به عنوان روز آخر به پژوهشگاه می‌آیم، اما تا امروز با آن موافقت نشده بود.

بهشتی در پاسخ به این پرسش که شنیده می‌شود قرار است «بهروز عمرانی» به پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برود، گفت: احتمالا آقای عمرانی به پژوهشگاه بیابد، البته اگر تغییری در این انتخاب رخ نداده باشد.

بهروز عمرانی اکنون معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری است. او پیش‌تر برای مدتی رییس پژوهشکده باستان‌شناسی بود.
 
مرجع: ایسنا